W zakończonym w niedzielę VII Memoriale im. Agaty Mróz-Olszewskiej zwycięstwo odniósł #VolleyWrocław, wyprzedając inną drużynę z Ligi Siatkówki Kobiet – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W turnieju, który trwał od piątku do niedzieli w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej, spotkały się cztery drużyny: MKS Dąbrowa Górnicza, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, #VolleyWrocław oraz Khimik Yuzhny.  W piątek wrocławianki zagrały z gospodyniami turnieju, z którymi niespodziewanie przegrały.

W sobotę zespół z Wrocławia pokazał się z innej strony i wygrał z drużyną z Ukrainy, która prezentowała siłowy styl siatkówki. Podopieczne Marka Solarewicza przetrzymały ofensywę i ostatecznie triumfowały w tym spotkaniu. W niedzielę ekipie z Dolnego Śląska udało się pokonać ligowe rywalki – zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podczas turnieju trener wrocławianek sprawdził wszystkie zawodniczki, dzięki czemu sztab ponownie otrzymał mnóstwo materiału do analizy.

W turnieju triumfował #VolleyWrocław, który wyprzedził KSZO Ostrowiec oraz MKS Dąbrowę Górniczą lepszym bilansem setów. Dwie siatkarki z Wrocławia zostały także wyróżnione indywidualnie. Nagrodę dla najlepszej atakującej otrzymała Aleksandra Rasińska, a MVP całego turnieju została wybrana kapitan wrocławianek – Roksana Wers.

– Cieszę się, że udało nam się zdobyć złoto. Pierwszy mecz nam nie wyszedł, potem zaczęliśmy pokazywać swoją siatkówkę i to przyniosło zwycięstwa w kolejnych dwóch meczach. Wracamy do Wrocławia dalej trenować, by być w pełni gotowym na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet – po turnieju powiedziała Roksana Wers.

Po turnieju w Dąbrowie Górniczej wrocławianki wracają do treningów i realizowania planu przygotowawczego. Za dwa tygodnie zainaugurują rozgrywki ligowe w Radomiu, tydzień później zagrają z wicemistrzem Polski w Hali Orbita.

źródło: volleywroclaw.pl