Aktualne Mistrzynie Polski Chemik Police mają nowego trenera. Kontrakt z klubem podpisał doświadczony włoski szkoleniowiec Marcello Abbondanza. Zastąpi on Jakuba Głuszaka.

W ostatnim czasie prowadził drużynę Pomi Casalmaggiore. Wcześniej były to takie drużyny jak Fenerbahce Stambuł, Rabicie Baku, Villa Cortese czy Pesaro.

Na swoim koncie ma m.in. srebrny medal Ligi Mistrzyń, dwa triumfy w pucharze CEV jak również dwukrotne mistrzostwo Turcji i Azerbejdżanu. Nowy szkoleniowiec Chemika Police prowadził reprezentację Bułgarii, a obecnie jest selekcjonerem kadry Kanady.

Obowiązki trenera Mistrzyń Polski przejmie w połowie przyszłego tygodnia. Będzie jednak obecny podczas jutrzejszego meczu policzanek z Vizurą Ruma. Na lawce trenerskiej zasiądzie po raz pierwszy podczas ligowego meczu z drużyną z Bielska-Białej 5 marca.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna. Marcello wydaje mi się stanowczym człowiekiem, który dużo wymaga. Cenię takie podejście, dlatego cieszę się, że podpisaliśmy kontrakt – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika.

Marcello Abbondanza z mistrzyniami Polski związał się do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia umowy na kolejne lata.

źródło: Chemik Police