Klub Chemik Police oficjalnie poinformował, że środkowa Agnieszka Bednarek – Kasza doznała kontuzji kolana i czeka ją czasowa przerwa w grze.

Po powrocie z treningu zawodniczka poczuła ból w kolanie. Po kilkudniowych konsultacjach z władzami oraz sztabem medycznym klubu, zapadła decyzja o potrzebie dokładniejszej diagnostyki. Jak się okazało niezbędny był w tym przypadku zabieg, który już się zakończył.

– Zabieg był potrzebny. Czym szybciej został przeprowadzony, tym szybciej Dudi stanie na nogi. Nie chciałbym rozmawiać na temat szacowanego czasu powrotu do pełnej sprawności. Dajmy Agnieszce skupić się na rehabilitacji, w ten sposób najszybciej wróci na parkiet – mówi dr Maciej Karaczun, który wraz z klubowymi fizjoterapeutami zajmował się stanem zdrowia zawodniczki.

Zawodniczka przeszła zabieg wczoraj po południu. Wkrótce ma rozpocząć się proces rehabilitacji, który jest niezbędny by środkowa mogła wrócić na boisko.

Jak potwierdza sama siatkarka – Operacja poszła zgodnie z planem. Razem z lekarzami jesteśmy zadowoleni z efektów. Teraz czeka mnie rehabilitacja i walka o jak najszybszy powrót na parkiet.

źródło: Chemik Police, fot.: CEV