Trzecie starcie o brązowy medal już za nami. Po raz drugi w tej rywalizacji zwycięsko z boiska zeszły siatkarki z Rzeszowa. Gospodynie z Polic odniosły zwycięstwo w dwóch początkowych partiach. Potem jednak sytuacja się odwróciła i to podopieczne Bartłomieja Dąbrowskiego triumfowały w pozostałych setach. Policzankom, mimo odrobienia kilkupunktowej straty w czwarym secie i objęcia powadzenia, nie udało się doprowadzić go do końca. Wykorzystały to siatkarki Developresu, dowożąc korzystny dla siebie wynik do końca seta. Również piąty set okazał się lepszy w wykonaniu przyjezdnych. Dzięki dzisiejszej wygranej objęły one prowadzenie w walce o trzecie miejsce na zakończenie sezonu.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:22, 25:23, 21:25, 23:25, 8:15)

Składy drużyn:

Chemik Police: Martyna Grajber (7), Iga Chojnacka (7), Martyna Łukasik (14), Chiaka Ogbogu (15), Sladjana Mirković (1), Natalia Mędrzyk (5), Aleksandra Krzos (L) oraz Bianka Busa (7), Agnieszka Bednarek-Kasza (1), Marlena Pleśnierowicz (4), Sanja Gamma (12)

Developres SkyRes Rzeszów: Maja Tokarska (10), Kamila Witkowska (17), Jelena Blagojević (16), Petya Barakowa (2), Agata Sawicka (L), Michaela Mlejnkova (1), Katarzyna Zaroślińska-Król (27) oraz Helene Rousseaux (14), Dorota Medyńska (L), Agnieszka Rabka, Kinga Hatala

MVP:  Petya Barakowa

źródło: LSK, fot. Katarzyna Kozłowska/ s-w-o.pl