Już jutro w łódzkiej Sport Arenie dojdzie do pojedynku na szczycie. Grot Budowlani Łódź zmierzą się z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police. Stawka meczu jest wysoka, bowiem obie drużyny zawalczą o Superpuchar Polski.

Od tego roku Superpuchar Polski nosić będzie imię Andrzeja Niemczyka, wybitnego trenera “Złotek”. – Myślę, że to dobry pomysł, aby ten jeden mecz rozgrywany o trofeum nosił imię Trenera Niemczyka. W zasadzie to dzięki Trenerowi żeńska siatkówka przeżywała swoje największe sukcesy i nie można przejść obok tego obojętnie. Wiem też, że na meczu mają pojawić się nasze “Złotka”. Super będzie zobaczyć się z dziewczynami, których nie można już spotkać przy okazji ligowych spotkań – powiedziała kapitan zespołu, Gabriela Polańska.

Ostatnie sparingi oraz wygrany mecz z Bekescsabai Röplabda SE w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzyń są dobrym prognostykiem przed niedzielnym pojedynkiem.  – Nastroje przed meczem są bardzo dobre. Przywozimy z Węgier zwycięstwo a wiadomo, że to właśnie zwycięstwa budują zespół. Miałyśmy pewne problemy z wejściem w spotkanie, ale na szczęście potrafiłyśmy wyjść z opresji. Takie sytuacje budują naszą pewność siebie na boisku – kontynuuje Gabriela Polańska.

Budowlane będą bronić Superpucharu wywalczonego w zeszłym roku. Czy obronią trofeum? – Nie jestem zwolenniczką prognostyk i typowania wyników jeszcze przed meczem. Jedyne o co chciałabym prosić, to pomoc naszych kibiców. Jak wiele razy mówiłam, to oni również budują naszą siłę. Mam nadzieję, że stawią się licznie w niedzielę w Sport Arenie, żeby nas wspierać oraz że będziemy mogli na koniec cieszyć się razem z wygranego meczu – zakończyła środkowa Budowlanych.

Zawodniczki Chemika Police to cenne trofeum zdobyły  ostatni raz w 2017 roku. Zdają sobie jednak sprawę z tego, że odzyskanie Pucharu będzie bardzo trudne.  – W zeszłym sezonie Budowlane wielokrotnie pokazały, że potrafią grać na wysokim poziomie. Skład tej drużyny trochę się zmienił, ale spodziewamy się trudnej rywalizacji – mówi Martyna Łukasik, atakująca Chemika.

– W superpucharze zagram po raz pierwszy w karierze, dlatego odczuwam sporo emocji. Zaczynamy od razu od walki o trofeum, więc nowy sezon otwieramy bez taryfy ulgowej – dodaje Justyna Łysiak, nowa libero mistrzyń Polski.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę w łódzkiej Sport Arenie o godz.14.45. Transmisja na kanale Polsat Sport.

 

źródło: chemik-police.pl; budowlanilodz.pl; foto: budowlanilodz.pl