František Bočkay został trenerem siatkarek KSZO Ostrowiec. – Długo trwał wybór osoby, która miałaby poprowadzić zespół KSZO w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet, ale nie chcieliśmy robić nic pochopnie – mówi Mirosław Buszkiewicz, prezes ostrowieckiego klubu.

27-letni słowacki szkoleniowiec przez dwa ostatnie sezony prowadził jako pierwszy trener drużynę VK Eperia Presov, występującą w tamtejszej najwyższej klasie rozgrywkowej, z którą w pierwszym sezonie pracy wywalczył brązowy medal mistrzostw Słowacji. W sezonie 2017/2018 jego zespół zajął 5. miejsce w rozgrywkach słowackiej ekstraklasy. Samodzielnie prowadził także drużyny U-16 i U-18 tego klubu. W 2018 roku asystował także trenerowi zespołu U-20, przygotowując młode Słowaczki do startu w mistrzostwach Europy.
Bočkay karierę trenerską rozpoczął w sezonie 2013/2014 asystując trenerowi drugoligowego VK Elba Presov. Dwa kolejne sezony – także jako asystent trenera – pracował w ekstraklasowym słowackim VK DZS Presov.

– Długo trwał wybór osoby, która miałaby poprowadzić zespół KSZO w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet, ale nie chcieliśmy robić nic pochopnie – mówi Mirosław Buszkiewicz, prezes ostrowieckiego klubu. – Zespół nie miał pierwszego trenera, ale w pełni przepracował okres przygotowawczy pod okiem sztabu szkoleniowego, który miał plan do zrealizowania i w pełni go wykonał. Rozpoczyna się sezon i jestem przekonany, że na boisku drużyna pokaże to, nad czym ciężko przez te miesiące pracowała.

Bočkay oficjalnie pracę z zespołem rozpocznie w poniedziałek. W niedzielę, w meczu z Developresem Rzeszów drużynę poprowadzi Mateusz Janik, który docelowo będzie asystentem trenera.

 

źródło: kszosiatkowka.pl