Nową zawodniczką POLI Budowlani została Kinga Hatala z Trefla Proximy Kraków. Pozyskanie atakującej ma przyczynić się do poprawy gry zespołu i uniknięcie strefy spadkowej.

Zarząd klubu Volley Toruń S.A. poinformował, że z dniem 4 stycznia 2018 roku, nową zawodniczką Poli Budowlanych Toruń została Kinga Hatala.

28-letnia atakująca, która od początku sezonu 2017/2018 występowała w barwach Trefla Proximy Kraków, rozwiązała kontrakt z klubem z Małopolski za porozumieniem stron i od czwartku jest pełnoprawną zawodniczką Budowlanych Toruń.

W sezonie 2013/2014 I ligi była w składzie drużyny AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która wywalczyła historyczny awans do ORLEN Ligi, najwyższej klasy rozgrywkowej, wygrywając wszystkie mecze zarówno w sezonie regularnym jak i w play-off. W latach  2015-2017 reprezentowała barwy Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna. W zeszłym sezonie z Wisłą Warszawa wywalczyła mistrzostwo I ligi. Trenerem zespołu z Mazowsza był wtedy Mirosław Zawieracz, aktualny szkoleniowiec zespołu z Torunia, który w połowie grudnia 2017 zastąpił na stanowisku Nikolę Vettoriego.

Kinga Hatala w barwach Proximy Trefla Kraków w sezonie 2017/2018 była jedną z najważniejszych siatkarek na boisku. Zdobyła dla krakowskiego zespołu 160 punktów, zajmując dziesiąte miejsce w rankingu najlepiej punktujących zawodniczek LSK oraz szóste w rankingu atakujących (145 punktów). Otrzymała również jedną statuetkę MVP.

Aktualnie, po jedenastu rozegranych kolejkach LSK, POLI Budowlani Toruń zajmują w tabeli dwunaste miejsce, mając na koncie trzy zwycięstwa i osiem porażek.

źródło: www.budowlanitorun.pl