Władze klubu E.Leclerc Radomki Radom zdecydowały żeby wypożyczyć jedną z przyjmujących – Annę Bączyńską, która dostała propozycję gry w łódzkiej drużynie Grot Budowlani Łódź. W nowym zespole będzie występowała na zasadzie wypożyczenia.


Anna Bączyńska w radomskim zespole w aktualnym sezonie wystąpiła na parkiecie w 5 meczach, w 17 setach. Wykonała 45 zagrywek, 24 bloki, 96 ataków i ponad 100 razy przyjmowała piłkę. We wszystkich dotychczasowych meczach Ania zdobyła dla drużyny 43 punkty.
-Pojawiła się taka propozycja, przemyśleliśmy ją i jest to najlepsze rozwiązanie. Chcemy dać Ani szansę, żeby mogła się rozwijać i pokazać się na boiskach nie tylko LSK ale i w Europejskich Pucharach – mówi Prezes klubu – Thomas Renard Chardin.

Nowa przyjmująca łódzkiego klubu pochodzi z Krakowa, gdzie pierwsze siatkarskie kroki stawiała w KS Armatura Kraków. Później grała w Sosnowcu, Bydgoszczy i Krośnie, a ostatnie dwa lata spędziła w Legionowie. Jak na tak młodą zawodniczkę ma na swoim koncie duże osiągnięcia – dwa brązowe medale mistrzostw Polski Juniorek w 2013 i 2014 roku oraz srebrny medal mistrzostw Polski U-23 w 2017 roku. Na tej imprezie zdobyła również indywidualne wyróżnienie – najlepsza atakująca mistrzostw Polski U-23.

Cieszymy się, że udało nam się porozumieć z zespołem z Radomia. Nie ukrywam, że po kontuzji Julii Twardowskiej musieliśmy poszukać dodatkowej przyjmującej. Toczymy walkę w Lidze Mistrzyń oraz Lidze Siatkówki Kobiet. Jestem bardzo zadowolony, że Ania Bączyńska trafi do naszego zespołu – powiedział prezes Grot Budowlani Łódź, Marcin Chudzik.

 

źródło: budowlanilodz.pl; radomka.com