Jedna z najbardziej utytułowanych siatkarek – Aleksandra Jagieło zakończyła karierę zawodniczki. Nie rozstaje się jednak z bielską drużyną. Została nową dyrektor sportową BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała!

Aleksandra Jagieło to osoba, którą w polskim środowisku siatkarskim znają chyba wszyscy. Wielokrotna reprezentantka Polski na swoim koncie ma m.in. Mistrzostwo Europy. Jej dorobek w rozgrywkach klubowych również jest bardzo bogaty. Zdobyła osiem Mistrzostw Polski, cztery Puchary Polski i trzy Superpuchary naszego kraju jak również Puchar CEV. Nowa dyrektor sportowa BKS-u swoją bogatą karierę zaczynała właśnie w Bielsku-Białej. Po wielu latach historia zatoczyła koło i właśnie tutaj po raz ostatni wybiegła na boisko jako siatkarka. Teraz już wiemy, że nie zamierza rozstawać się z klubem. Pozostanie jednak w nowej roli.

Bardzo się cieszę, że moje życie nadal będzie miało wiele wspólnego z siatkówką. Nigdy nie widziałam się w roli trenera, bo to wiąże się z ciągłymi wyjazdami, których chciałam już uniknąć. Wiem, że funkcja dyrektora sportowego, którą zaproponowano mi w bialskim klubie będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem i przynajmniej na początku trudnym zadaniem, ale postaram się nie zawieść osób, które mi zaufały – mówi Aleksandra Jagieło.

Jestem bardzo zadowolony, że tak wybitna postać zdecydowała się zostać w naszym klubie. Jestem także przekonany, że dzięki swojej inteligencji i ogromnemu doświadczeniu Aleksandra Jagieło w nowej roli będzie radziła sobie tak samo dobrze jak na boisku. Dla nas to bardzo ważne, że takie zawodniczki jak Aleksandra Jagieło czy Mariola Wojtowicz, której rok temu powierzyliśmy funkcję kierownika drużyny, decydują się zostać w naszym klubie i dzielić się z nami swoim cennym doświadczeniem – dodaje Andrzej Pyć, Prezes Bialskiego Klubu Sportowego S.A.

źródło: siatkowka.bks.bielsko.pl