Zobaczcie, co na konferencji prasowej poprzedzającej turniej finałowy LŚ powiedzieli zawodnicy oraz trenerzy Polski, Francji i Serbii, a także przedstawiciele organizatora 

Jacek Sęk, Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej: W imieniu własnym, władz Polskiego Związku Piłki Siatkowej, prezesa Jacka Kasprzyka witam wszystkich gości, w szczególności głównych aktorów turnieju Final Six – reprezentantów drużyn rywalizujących w grupie J. Składam podziękowania na ręce Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej Miasta Krakowa za wieloletnią współpracę i promowanie naszej dyscypliny. Zdajemy sobie sprawę, że turniej finałowy Ligi Światowej to jeden z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy Igrzysk Olimpijskich w Rio. Życzymy wszystkim drużynom jak najlepszych wyników sportowych, rywalizacji w duchu fair play, a selekcjonerom samych trafnych wyborów przed Rio. Zapraszamy kibiców siatkówki na nasz piękny obiekt.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie: Witam bardzo serdecznie na kolejnej siatkarskiej imprezie. Cieszę się , że tuż przed igrzyskami olimpijskimi w Rio mamy okazję gościć najlepsze drużyny na świecie. Witam władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, tak jak powiedział wcześniej prezes Sęk, dzięki naszej wieloletniej współpracy organizujemy tutaj wspaniałe imprezy na najwyższym poziomie. Szczególnie witam tych najważniejszych, aktorów tego tygodnia – reprezentacje Serbii i Francji oraz Polski, która czuje się tutaj już gospodarzem. Życzę wszystkim wspaniałych wrażeń i emocji sportowych, niech pobyt w Krakowie będzie niezapomniany i niech wygra najlepszy.

Andrzej Lemek, prezes Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej: Witam serdecznie w Krakowie wszystkich gości, a przede wszystkim przedstawicieli zespołów, które zmierzą się w turnieju finałowym Ligi Światowej. Życzę wszystkim drużynom sukcesów w tym turnieju i podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Rio, a przede wszystkim życzę zawodnikom uniknięcia urazów i dużo zdrowia przed najważniejszą tegoroczną imprezą. Bruno Rezende podczas pierwszej konferencji powiedział, ze Tauron Arena to najpiękniejszy obiekt siatkarski na jakim miał okazję grać, podzielam jego zdanie i zapraszam wszystkich kibiców aby wypełnili tą halę i stworzyli wspaniałe, niezapomniane widowisko.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji: Jesteśmy dumni będąc częścią tego Final Six. Mamy dobre wspomnienia z Krakowa, graliśmy tutaj pierwszą rundę podczas Mistrzostw Świata, to prawda że ta hala jest niesamowita. Wierzę, że atmosfera będzie jak na Mistrzostwach Świata. Jesteśmy przygotowani na trudne spotkania, ale postaramy się zagrać naszą najlepszą siatkówkę i wykorzystać te spotkania jako etap w przygotowaniach do Rio.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji: Obiekt w Krakowie jest jedną z najlepszych i najpiękniejszych hal jaką znam, i niewątpliwie są tutaj najlepsi kibice. Dlatego cieszymy się, że tutaj jesteśmy, że gramy w szóstce najlepszych drużyn, które są takie same jak rok temu. Mamy tutaj wspaniałe zespoły, niesamowitych kibiców i mamy nadzieję, że pokażemy naszą najlepszą siatkówkę.

Dragan Stankovic, kapitan reprezentacji Serbii: Dotarliśmy do ostatniego etapu Ligi Światowej w tym roku, było trudno przygotować się do tego turnieju – szczególnie mentalnie – wiedząc, że to już ostatni występ kadry w tym sezonie, a na kolejne mecze w reprezentacji będziemy musieli czekać aż do przyszłego roku. Chcemy pokazać się tutaj z jak najlepszej strony podchodząc do każdego meczu tak jakby był finałem. Przyjechaliśmy tutaj jako jedna z sześciu najlepszych drużyn i zrobimy wszystko, aby osiągnąć dobry wynik.

Nikola Grbic, trener reprezentacji Serbii: To zawsze wielki zaszczyt grać w turnieju finałowym, niezależnie czy są to Mistrzostwa Europy czy Liga Światowa. Zagra tu sześć obecnie najlepszych drużyn na świecie, niestety tylko my spośród nich nie zdobyliśmy kwalifikacji olimpijskie. Będziemy mierzyć się z pięcioma znakomitymi zespołami, wierzę, ze zagramy na takim poziomie jak w fazie grupowej Ligi Światowej.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski: Bardzo się cieszę, że jesteśmy tutaj w Krakowie, bo to świetne miasto, ładne hala i dużo kibiców. Jestem pewny, że będzie to wspaniała impreza – sześć najlepszych drużyn gwarantuje niezwykle widowisko. Dużo pracowaliśmy w ostatnich dniach, jesteśmy gotowi, będziemy grać dobrze, a wszyscy zawodnicy są spragnieni gry.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski: Nie jest tajemnicą, że w tym roku najważniejszym turniejem są Igrzyska Olimpijskie w Rio. Ale Final Six gramy u siebie, przed własną publicznością, więc nie chcemy być tylko tłem dla innych drużyn. Przyjechaliśmy tutaj zagrać naszą najlepszą siatkówkę i powalczyć o wygraną w turnieju.

źródło: PZPS