Rosjanie nie mieli sobie równych podczas turnieju w Polsce. Wygrali wszystkie mecze i pewnie zakwalifikowali się do turnieju Final Six, który rozegrany zostanie w Brazylii.

Sergey Shlipanikov, trener reprezentacji Rosji:

Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Osiągnęliśmy taki rezultat, jakiego oczekiwaliśmy. Moi zawodnicy pokazali duże zdyscyplinowanie na boisku. Jednak przed kolejnym spotkaniem musimy znacznie polepszyć naszą grę we wszystkich elementach.

Egor Kliuka, przyjmujący reprezentacji Rosji:

Jestem zadowolony ze zwycięstwa nad Iranem. Mogę powtórzyć, że osiągnęliśmy dobry rezultat. Nie zaskoczyło nas ustawienie Iranu, którzy zagrali zupełnie innym składem, ponieważ byliśmy przygotowani na każdą ewentualność.

Igor Kolaković, trener reprezentacji Iranu:

Ten mecz dla nas nie miał dużego znaczenia, bo wiedzieliśmy, że już nie mamy szans na zakwalifikowanie się do Final Six w Brazylii, w przeciwieństwie do Rosji. Dla naszych rywali to spotkanie było bardzo ważne. Rosja to znakomity zespół. Świadczą o tym osiągnięte zwycięstwa. Dałem dzisiaj szansę gry zawodnikom, którzy do tej pory nie mieli możliwości zaprezentowania się podczas tak ważnych spotkań. Uważam, że pokazali się z dobrej strony. Jednak żeby wygrać z Rosją, trzeba zagrać znacznie lepiej.

Mir Saeid Marouflakrani, kapitan reprezentacji Iranu:

To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu. Już wcześniej wiedzieliśmy, że straciliśmy szansę na wyjazd na Final Six do Brazylii. Dobrym rozwiązaniem było wpuszczenie na boisko innych zawodników. Zmiennicy zagrali bardzo dobrze, mimo tego, że nie mają za dużo doświadczenia w Lidze Światowej. Zagrali jednak swoje maksimum, ale to Rosjanie grali perfekcyjnie serwisem i blokiem podczas tego turnieju w Polsce. Dlatego ciężko było im się przeciwstawić.

inf.własna/fivb.org
fot. FIVB