Na zakończenie zmagań w fazie grupowej I dywizji Ligi Światowej, Brazylijczycy po czterosetowym pojedynku rozprawili się z Serbami. Dla Canarinhos był to mały rewanż za przegraną z siatkarzami z Bałkanów w finale poprzedniej edycji “światówki” w Krakowie. Podopieczni Renana Dal Zotto odnieśli dziś swoją szóstą wygraną, co w konsekwencji dało im drugie miejsce w grupie I dywizji. Tuż za nimi uplasowali się ich dzisiejsi rywale, którzy uzupełnili podium z jednym “oczkiem” mniej na koncie. Obie ekipy oczywiście zobaczymy w Final Six, które w dniach 4-8 lipca odbędzie się w Kurytybie. 

Serbia – Brazylia 1:3 (22:25, 16:25, 25:16, 23:25)

Składy drużyn:

Serbia: Marko Ivovic (18), Uros Kovacevic (13), Drazen Luburic (12), Marko Podrascanin (10), Srecko Lisinac (9), Nikola Jovovic (1), Neven Majstorovic (L) oraz Aleksandar Blagojevic (2), Maksim Buculjevic (1), Aleksandar Okolic, Milan Katic, Miran Kujundžić, Goran Skundric (L)

Brazylia: Wallace De Souza (19), Lucas Saatkamp (14), Ricardo Lucarelli (12), Mauricio Souza (11), Mauricio Silva (5), Bruno Rezende (4), Thales Hoss (L) oraz Raphael De Oliveira, Evandro M. Guerra, Renan Buiatti

źródło, fot: fivb.org