Lozanna, Szwajcaria. Legenda brazylijskiej siatkówki, ówczesny Przewodniczący Komisji Zawodniczej, Gilberto Amauri de Godoy Filho potocznie nazywany Gibą, nie może doczekać się siatkarskich wydarzeń, które już niedługo odbędą się w jego ojczyźnie. Na początku tygodnia Arena da Baixada w Kurytybie został ogłoszona miejscem Finału Ligi Światowej 2017. Jest to stadion, który może pomieścić 43.000 widzów. Był on jednym ze stadionów 2014 FIFA World Cup.

Giba wraz z prezydentem FIVB Walter Pitombo Laranjeiras jako pierwszy widział stadion i był zachwycony tym co zobaczył.

Zacząłem grać w siatkówkę tutaj, w tym mieście i zrobię wszystko, aby ten turniej był najlepszy na świecie.-powiedział Giba, który zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, trzy razy zdobywał tytuł Mistrza Świata i osiem razy wygrywał Ligę Światową.

Siatkówka jest sportem rodzinnym.  Nasza siatkarska rodzina jest z dnia na dzień coraz silniejsza. Tutaj każdy jednoczy wokół społeczności siatkówki i wydarzeń, takich jak te i chce pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Stadion będzie posiadał 3,148 miejsc tymczasowych dostawionych przy boisku i 22,716 miejsc na trybunach stadionu. Oznacza to, będzie mógł pomieścić  30,027 kibiców. Przygotowania do finału mają się odbyć od 24 czerwca do 3 lipca.

Będzie to już drugi raz kiedy mecz siatkarski odbędzie się na „piłkarskiej murawie”. Pierwszym takim spotkaniem  był niezwykle udany mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. Stadion Narodowym w Warszawie gościł wtedy 63.000 kibiców z całego  świata.

źródło i tłumaczenie: fivb.org