LŚ 2017: Finał Ligi Światowej na piłkarskiej murawie

Lozanna, Szwajcaria. Legenda brazylijskiej siatkówki, ówczesny Przewodniczący Komisji Zawodniczej, Gilberto Amauri de Godoy Filho potocznie nazywany Gibą, nie może doczekać się siatkarskich wydarzeń, które już niedługo odbędą się w jego ojczyźnie. Na początku tygodnia Arena da Baixada w Kurytybie został ogłoszona miejscem Finału Ligi Światowej 2017. Jest to stadion, który może pomieścić 43.000 widzów. Był on jednym ze stadionów 2014 FIFA World Cup.

Giba wraz z prezydentem FIVB Walter Pitombo Laranjeiras jako pierwszy widział stadion i był zachwycony tym co zobaczył.

Zacząłem grać w siatkówkę tutaj, w tym mieście i zrobię wszystko, aby ten turniej był najlepszy na świecie.-powiedział Giba, który zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku, trzy razy zdobywał tytuł Mistrza Świata i osiem razy wygrywał Ligę Światową.

Siatkówka jest sportem rodzinnym.  Nasza siatkarska rodzina jest z dnia na dzień coraz silniejsza. Tutaj każdy jednoczy wokół społeczności siatkówki i wydarzeń, takich jak te i chce pomóc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Stadion będzie posiadał 3,148 miejsc tymczasowych dostawionych przy boisku i 22,716 miejsc na trybunach stadionu. Oznacza to, będzie mógł pomieścić  30,027 kibiców. Przygotowania do finału mają się odbyć od 24 czerwca do 3 lipca.

Będzie to już drugi raz kiedy mecz siatkarski odbędzie się na „piłkarskiej murawie”. Pierwszym takim spotkaniem  był niezwykle udany mecz otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. Stadion Narodowym w Warszawie gościł wtedy 63.000 kibiców z całego  świata.

źródło i tłumaczenie: fivb.org

Facebook Comments