LŚ 2017: Ferdinando De Giorgi: Nie ma żadnego usprawiedliwienia

W dzisiejszym meczu reprezentacja Polski przegrała z ekipą Sbornej w trzech setach. Swoje niezadowolenie z przebiegu spotkania na konferencji prasowej wyraził trener biało-czerwonych Ferdinando De Giorgi.

Dmitry Kovalev, kapitan reprezentacji Rosji:

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa nad Polską, chociaż dla nas samych wynik jest dużym zaskoczeniem, ale zwycięzców się nie sądzi. Nie spodziewaliśmy się jednak takiego rezultatu w tym spotkaniu.

Sergey Shlyapnikov, trener reprezentacji Rosji:

Cieszymy się z tego zwycięstwa, szczególnie że na ten moment borykamy się z dużymi problemami kadrowymi, o czym wspominałem już na wczorajszej konferencji prasowej. Pomimo tego, pokazaliśmy charakter i to również jest powodem do zadowolenia. Zawsze jesteśmy skoncentrowani przed każdym meczem i walczymy o jak najwyższy wynik. Vlasov jest kontuzjowany i nie jesteśmy w stanie teraz przewidzieć, kiedy będzie zdolny do gry.

Ferdinando De Giorgi, trener reprezentacji Polski:

Jestem bardzo niezadowolony z naszej postawy podczas dzisiejszego spotkania – zarówno dlatego, że przegraliśmy mecz przed własną publicznością, ale też przez to w jakim stylu. Co by nie mówić, to spotkanie było bardzo złe i nie ma dlatego żadnego usprawiedliwienia. Przy poprzednich porażkach w Lidze Światowej widać było naszą walkę. Na ten moment jednak najważniejsze jest to, żeby jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i zregenerować się przed kolejnym spotkaniem. Naszym celem jest zwycięstwo w sobotnim meczu w Łodzi

inf.własna
fot. FIVB

Facebook Comments