Final Six w Kurytybie przyniesie nam wielki powrót w szeregach Brazylijczyków. Na ławce trenerskiej Canarinhos, choć w innej roli niż dotychczas, znów zasiądzie słynny Bernardo Rezende. 

Bernardo Rezende prowadził reprezentację Brazylii przez prawie 20 lat, stając się symbolem tej drużyny. Z Canarinhos wygrał niemalże wszystko, zostając m.in. trzykrotnym mistrzem świata czy dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Dla wszystkich siatkarskich kibiców widok szalejącego przy linii trenera Canarinhos był znakomicie znany. Na początku tego roku Rezende ogłosił jednak, że to koniec jego przygody z narodową drużyną.

Na stanowisku selekcjonera zastąpił go Renan Dal Zotto, pod którego wodzą Brazylijczycy wygrali fazę grupową I dywizji Ligi Światowej. Teraz Canarinhos szykują się do Final Six, które w dniach 4-8 lipca odbędzie się na ich terenie, w Kurytybie. Nowemu trenerowi w przygotowaniach do turnieju finałowego pomoże własnie Bernardo Rezende, który tym razem wcieli się w rolę konsultanta. Do jego zadań będzie należało branie udziału w spotkaniach oraz udzielanie rad pierwszemu szkoleniowcowi. Legendarny Bernardinho będzie też obecny na treningach mistrzów olimpijskich.

źródło: polatsport.pl, fot: FIVB