Polska przegrała w dzisiejszym meczu z reprezentacją Serbii w Kaliningradzie. Tym samym ekipa Nikoli Grbicia wygrała wszystkie spotkania bez straty seta.


Nikola Grbic, trener reprezentacji Serbii:

To nie był taki łatwy mecz, jak wskazywałby na to wynik. Jestem zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć w Kaliningradzie. Ciężko było zachować siły i koncentrację przez trzy dni, ale udało nam się. Przenieśliśmy na boisko to, nad czym pracowaliśmy na treningach i to, o czym rozmawialiśmy od początku przygotowań.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Przyjechaliśmy tutaj, żeby nadal pracować nad swoją formą. Nie graliśmy żadnych meczów od czasu turnieju kwalifikacyjnego w Japonii. Mecze rozegrane tutaj były naszymi pierwszymi. Nie spodziewaliśmy się więc, że będziemy odnosić zwycięstwa. Teraz będziemy kontynuować dalszą pracę.

Uros Kovacevic, przyjmujący reprezentacji Serbii:

Moim zdaniem był to dla nas najłatwiejszy mecz w całym turnieju, ale trzeba mieć na uwadze, że Polska nie zagrała swoim podstawowym składem. Teraz jesteśmy zarówno w dobrej formie, jak i w dobrym humorze. Nie chciałbym mówić o swoim indywidualnym występie w tym meczu, bo jak wiadomo, siatkówka jest grą zespołową.

Karol Kłos, kapitan reprezentacji Polski:

Dzisiaj grało nam się bardzo ciężko, ponieważ Serbia pokazała się ze świetnej strony. My mogliśmy zagrać lepiej, ale rywale spisywali się w obronie zdecydowanie lepiej od nas.

źródło: pzps.pl