Trójkolorowi dość niespodziewanie ulegli wczoraj reprezentacji Argentyny. Kilka słów o meczu powiedział trener i kapitan Francji.

Laurent Tillie,trener reprezentacji Francji:

Byliśmy świadkami prawdziwej dobrej walki. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Argentyna gra bardzo dobrze, zwłaszcza szybką piłką na środku. Nie byliśmy w stanie ich kontrolować, a do tego jeszcze popełniliśmy za dużo błędów własnych. Nie graliśmy wystarczająco dobrze w ataku, brakowało nam też bloku. W tym elemencie zdobyliśmy jedynie siedem punktów w całym meczu! Przegraliśmy to spotkanie, ale walczyliśmy do końca. Teraz potrzebujemy odpoczynku. Chcemy zagrać najlepiej jak tylko potrafimy przeciwko Polsce, ale mamy świadomość, że to będzie bardzo trudny mecz.

Benjamin Toniutti,kapitan reprezentacji Francji:

To było bardzo wyrównane spotkanie. Argentyna gra bardzo dobrą siatkówkę. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Gra przeciwko takiemu zespołowi jest bardzo trudna, ponieważ zawodnicy prezentują się bardzo dobrze w obronie, mają też świetną taktyczną zagrywkę. My natomiast popełniliśmy dzisiaj za dużo błędów własnych.