Trzecim przystankiem na trasie treningów z atakującym PGE Skry Bełchatów będzie Łódź. Wcześniej treningi odbywały się w Wieluniu i Krakowie.

W sobotę w krakowskiej Hali Sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego trenowali uczniowie ze szkół podstawowych, w niedzielę gimnazjaliści. Zarówno młodsi, jak i starsi, przyjechali bardzo uradowani możliwością spotkania swojego siatkarskiego bohatera, ale i z wielkimi nadziejami na poprawę umiejętności. – Kraków wykazuje wiele sportowych inicjatyw i posiada swoją siatkarską historię – argumentuje wybór Mariusz Wlazły.

Mariusz pomagał we wszystkim, mówił, co jest dobrze, a co źle, po prostu jest świetny! Ćwiczenia były fajne i wymagające. Na pewno bardzo uczą – zaznacza Julka. – Bardzo chciałam go spotkać i dowiedzieć się, co sądzi o mojej grze – dodaje Patrycja.

Oprócz Patrona Fundacji za treningi odpowiadali Radosław Kolanek, Piotr Cyniak, Marcin Laskowski i zaproszony gość – Kacper Piechocki. – Każdy trener był bardzo miły. Z większością ćwiczeń jeszcze się nie spotkałam. Bardzo mi się podobało – przyznaje Emilka.

Niektórzy mają duży potencjał i już w tak młodym wieku grają bardzo dobrze. Pozostaje dalej trenować. Bardzo się cieszę, że Mariusz mnie tu zaprosił. Ukłony w jego stronę, że tak się zaangażował i poświęcił swój wolny czas dla tych wszystkich dzieciaków – skomentował Kacper Piechocki, który wcielił się w rolę jednego z prowadzących zajęcia.

Kolejnym przystankiem na trasie treningów z Mariuszem Wlazłym będzie Łódź. W dniach 11-12 czerwca areną zmagań będzie Hala Parkowa przy ul. Stanisława Małachowskiego 5/7. Weekendowe zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00.

Źródło: Informacja Prasowa