Jest! Mamy to! Biało-Czerwoni kończą zmagania w tegorocznej Lidze Narodów z brązowym medalem. W decydującym meczu pokonaliśmy Włochów 3:0.

Początek seta był wyrównany. Obie drużyny potrafiły zdobyć przewagę wygrywającymi serwisami. Polska dzięki asom Bartosza Kurka i Jakuba Kochanowskiego oraz wykorzystanym kontrom w połowie seta prowadziła kilkoma punktami (15:10). Biało-czerwoni spokojnie kontrolowali przebieg seta. Pomagali w tym gospodarze, którzy popełniali sporo błędów, zwłaszcza w ataku.

Drugi set rozpoczął się od szybkiego prowadzenia Włochów (2:6). Dobra gra w obronie i as serwisowy Bartosza Kurka pozwolił nam odrobić stratę tuż przed przerwą techniczną (12:11). Trwała gra punkt za punkt. Podopieczni trenera Grbicia grali dość urozmaiconą siatkówkę. Sporo piłek dostawali środkowi, dużo dobrego w przyjęciu i obronie robił Tomasz Fornal. U Włochów szalał Fabio Balaso (20:20). Dwie świetne zagrywki Mateusza Bieńka dały nam piłki setowe. Tę wykorzystał Bartosz Kurek (23:25).

I znów. Trzecia partia to punkt za punkt. W naszej drużynie punktował Bartosz Kurek, u Włochów pokazywał się Daniele Lavia. Autowy atak Roberto Russo pozwolił prowadzić nam dwoma punktami na przerwie technicznej (12:10). Wraz z czasem trwania spotkania przewaga Polaków rosła. Świetnie w zagrywce i ataku pokazywał się Mateusz Bieniek, swoje robił Tomasz Fornal. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył dla nas Kamil Semeniuk. Brąz dla Polski!

Polska – Włochy 3:0 (25:16, 23:25, 25:20)

Polska: Marcin Janusz (1), Aleksander Śliwka (1), Kamil Semeniuk (12), Mateusz Bieniek (10), Jakub Kochanowski (6), Bartosz Kurek (13), Paweł Zatorski (libero) oraz Karol Butryn (1), Tomasz Fornal (6)

Włochy: Simone Anzani (1), Alessandro Michieletto (5), Simone Giannelli (1), Yuri Romano (12), Daniele Lavia (14), Gianluca Galassi (3), Fabio Balaso (libero) oraz Riccardo