LM[K]: Wygrana Developresu SkyRes Rzeszów

Developres SkyRes Rzeszów zakończył rywalizację w grupie A Ligi Mistrzyń. W ostatnim meczu w czterech setach pokonał ASPTT Mulhouse VB. Niestety, nie dało to im awansu do kolejnej rundy europejskich rozgrywek.

Developres SkyRes Rzeszów rozpoczął spotkanie od udanych ataków ze skrzydła Helene  Rousseaux, 3:1. Gospodynie szybko odrobiły straty, jednak to Polki miały minimalną przewagę na pierwszej przerwie technicznej, 8:7. Po powrocie na boisko dalej trwała walka punkt za punkt, choć tym razem to zawodniczki z Miluzy objęły prowadzenie, 13:11. Chcąc przerwać dobrą grę gospodyń, Lorenzo Micelli poprosił o czas. Nie przyniósł on zmiany w postawie rzeszowianek, nadal punktowały Francuzki, 17:14. Chwilowe roztargnienie gospodyń przyniosło punkty Polkom – zdobyły je Helene Rousseaux oraz Katarzyna Żabińska, 18:17. Chwile później Polki pogubiły się w grze i rywalki ponownie odskoczyły na trzy punkty, 20:17. Był to chwilowy zryw gospodyń. Znowu w Developresie dała znać o sobie Belgijka, która kończyła niemal wszystkie akcje i wyprowadziła zespół z Podkarpacia na prowadzenie. Ostatnią akcję seta wygrała Adela Helić, 25:23.

Podopieczne Lorenzo Micellego drugiego seta rozpoczęły z wysokiego „c”. Szybko objęły prowadzenie i kontrolowały grę. Obok Helene Rousseaux punkty zdobywały Adela Helić, która męczyła rywalki różnorodnymi atakami oraz Monika Ptak, która była niezwykle skuteczna na środku, 8:2. Do drugiej przerwy technicznej obraz gry nie uległ zmianie. Polki dalej grały swoją siatkówkę, a gospodynie myliły się i dostarczały kolejne punkty rzeszowiankom, 16:7. Dobre przyjęcie po stronie Polek skutkowało dokładnym rozegraniem, a to z kolei przekładało się na kolejne zdobycze punktowe, 20:10. Francuzki próbowały się bronić, jednak Polki były skuteczniejsze we wszystkich elementach siatkówki. Ostatni punkt zdobyła Jelena Blagojević, która najpierw podbiła piłkę nogą w obronie, a następnie skutecznie zablokowała atak Heyley Spelman, 25:13.

Nie zrażone wysoką przegraną w drugim secie, trzecią partię lepiej rozpoczęły Francuzki, 2:0. Rzeszowianki jednak grały bardzo spokojnie i tę niewielką przewagę szybko zniwelowały, 7:7. Świetną zagrywką popisywała się Britt Herbots i rywalki zdobyły trzy ważne punkty, 10:7. Chwilę później kąśliwymi zagrywkami męczyła Katarzyna Żabińska, 12:12. W kolejnych akcjach ponownie górą były zawodniczki ASPTT, 16:13. Ponownie Polki musiały gonić wynik, jednak tym razem gospodynie tak łatwo nie oddawały punktów, 18:16. Helene Rousseaux robiła co mogła, aby tę partię wygrały rzeszowianki, 19:19, pomogła jej Jelena Blagojević i Adela Helić. Jednak ostatnie słowo w tym secie należało do gospodyń, 25:23.

Czwartego seta rzeszowianki zaczęły od prowadzenia, 3:0. Zawodniczki z Miluzy próbowały atakować ze skrzydeł, jednak popełniały za dużo błędów, aby dogonić lepiej dysponowane Polki, 10:6. Podopieczne Lorenzo Micellego utrzymywały wysoką skuteczność na siatce i w obronie, 14:6. Dobre przyjęcie pozwoliło Annie Kaczmar grać wszystkimi zawodniczkami, choć niewątpliwą liderką była Helene Rousseaux, która każdą otrzymaną piłkę zamieniała na punkty, 17:8. Wtórowały jej Adela Helić i Jelena Blagojević, swoje punkty dołożyły obie środkowe, 20:11. Ostatnie punkty w meczu ponownie zdobyła Belgijka, 25:17.