W trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń rzeszowianki po słabym występie przegrały z Volero Zurich. Podopieczne Lorenzo Micellego w żadnym secie nie były w stanie podjąć walki  ze świetnie dysponowanymi rywalkami. To już druga porażka brązowych medalistek mistrzostw Polski.

Rzeszowianki bardzo dobrze otworzyły spotkanie i dzięki udanym akcjom na siatce wyszły na czteropunktowe prowadzenie, 8:4. Jednak po prostych błędach tę przewagę szybko straciły, 11:11. Szwajcarki uspokoiły grę, lepiej zagrywały, były skuteczniejsze w ataku niż Polki i szybko objęły prowadzenie, 16:14. Ten stan utrzymywał się przez kilka kolejnych akcji, 21:19. Dwie kolejne akcje zawodniczek Developresu – podwójny blok oraz udany atak Helene Rousseaux dały remis w spotkaniu. Nerwową końcówkę pierwszej partii na przewagi wygrały Szwajcarki, 26:24.

Drugą partię rzeszowianki rozpoczęły od prowadzenia, 5:2. Jednak podobnie jak w pierwszym secie, tak i teraz szybko straciły tę przewagę, 6:6. Głównym problemem podopiecznych Lorenzo Micellego było przyjęcie zagrywki, które mocno utrudniło wyprowadzenie dobrej akcji, Szwajcarki zaś skrzętnie wykorzystywały błędy Polek i wyszły na prowadzenie, 9:8. Zmiany dokonane przez trenera Lorenzo Micellego – na boisku pojawiły się Agnieszka Rabka i Julia Andruszko – nie pomogły zespołowi.  Zawodniczki Volero były niezwykle skuteczne w ataku, a i podopieczne Lorenzo Micellego dostarczały punkty rywalkom, 16:9. Po drugiej przerwie technicznej rzeszowianki zaczęły odrabiać straty. Dwa skuteczne bloki Katarzyny Zabińskiej zmniejszyły przewagę gospodyń, 16:12, ale w kolejnych akcjach pomyliła się Jelena Blagojević, 18:14. Te cztery punkty przewagi wystarczyły Szwajcarkom, aby spokojnie prowadzić grę i gładko wygrały seta, 25:19.

Podbudowane zwycięstwem w dwóch poprzednich setach zawodniczki Volero Zurich zaczęły grać odważniej. Wprawdzie na pierwszej przerwie technicznej to rzeszowianki prowadziły dwoma punktami, 8:6, jednak gospodynie szybko tę stratę odrobiły i po kilku udanych akcjach wyszły na prowadzenie, 12:9, 16:12. Po drugiej przerwie technicznej były niezwykle skuteczne w ataku, wymuszały na rzeszowiankach bardzo proste błędy. W ostatniej części partii pozwoliły rywalkom zdobyć… tylko jeden punkt, kończąc seta wysoką wygraną 25:13.