LM2017 [k]: Zwycięstwo Developresu SkyRes Rzeszów w Lidze Mistrzyń

Debiutujące w Lidze Mistrzyń brązowe medalistki ubiegłego sezonu Ligi Siatkarskiej Kobiet pokonały Hapoel Kefar Sawa 3:1 (25:20, 30:28, 30:32, 25:13). O awansie do kolejnej rundy rozgrywek zadecyduje spotkanie rewanżowe, które odbędzie się w Rzeszowie w najbliższą sobotę, 21 października.

Nie było to jednak łatwe spotkanie dla podopiecznych Lorenza Micelliego. Rzeszowianki rozpoczęły je nerwowo, nie najlepiej radziły sobie w ataku. Przy stanie 6:11 dla gospodyń na zagrywkę weszła Klaudia Kaczorowska i dopiero wtedy zespół z Podkarpacia zaczął odrabiać starty, najpierw doprowadzając do stanu 10:11, a następnie powoli przejmując kontrolę na boisku. Zawodniczki Hapoelu nie były już w stanie dogonić coraz lepiej spisujących się rzeszowianek. Tę partię Polki zakończyły pewnym zwycięstwem 25:20.

W drugiej odsłonie rzeszowianki poszły za ciosem i zaczęły od czteropunktowego prowadzenia, 10:6. Jednak po kilku udanych akcjach pogubiły się w ataku, co skrzętnie wykorzystały Izraelki. Walka w tej części partii toczyła się punkt za punkt. W końcówce więcej spokoju i chłodnej głowy zachowały Polki, wygrywając te partię na przewagi, 30:28.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły gospodynie i to one prowadziły 10:6. Rzeszowianki jednak nie poddawały się i spokojnie, punkt po punkcie, odrabiały straty, 12:12. Od tego momentu, podobnie jak w poprzedniej partii, żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Do samego końca trwała zacięta walka punkt za punkt, skuteczne ataki przeplatały się z prostymi błędami. Kilka nieudanych akcji rzeszowianek w ostatnich akcjach seta sprawiły, że o zwycięstwie musiała zadecydować kolejna partia.

Tę z wysokiego „C” rozpoczęły podopieczne Lorenza Micelliego. Najpierw mocnymi zagrywkami popisała się Klaudia Kaczorowska, następnie w polu zagrywki stanęła Monika Ptak. Od tej chwili rozpoczęła się dominacja rzeszowianek na boisku, 11:1. Zawodniczki Hapoelu nie były w stanie rozegrać skuteczniej akcji, gubiły się w każdym elemencie gry, co z kolei skrzętnie wykorzystywały rzeszowianki. Czwartego seta zakończyły efektownym zwycięstwem 25:12.

Hapoel: Angelica da Pehna Correa Caboclo, Anastasila Waremshtein, Marcela Correa Goncalves, Ayumi Nakamura, Marina Galperina, Anna Velikiy, Noah Erez (libero) oraz Rebecca Kopilovitch (libero), Adi Ben-Haim.

Developres SkyRes: Magdalena Hawryła, Monika Ptak, Adela Helić, Anna Kaczmar, Klaudia Kaczorowska, Helene Rousseaux, Agata Sawicka (libero) oraz Natalia Gajewska, Ewa Żak, Katarzyna Żabińska, Jelena Blagojević.

oprac.własna Jola Kaczorowska

FOT. CEV

Facebook Comments