Dziś poznaliśmy organizatora Final Four Ligi Mistrzyń 2017. Będzie nim grupowy rywal Chemika Police, włoskie Imoco Volley Conegliano.

Imoco Volley Conegliano, które w grupie A rywalizuje z Chemikiem Police zorganizuje Final Four Ligi Mistrzyń. Wybór ten nie zmienia jednak sytuacji policzanek. Nadal aktualne są zasady, wedle których do dalszej fazy awansuje zwycięzca grupy i wicelider, jeśli tylko znajdzie się w gronie dwóch najlepszych wiceliderów spośród wszystkich grup.

– Imoco jest organizatorem Final Four i na pewno w nim wystąpi. Kiedyś była zasada, że organizatorem może być drużyna, która zapewniła sobie awans do play off. Teraz już ta zasada nie obowiązuje, dlatego Imoco – niezależnie od miejsca w grupie A – na pewno zorganizuje Final Four – mówi koordynator do spraw siatkówki z ramienia CEV, Krzysztof Turowski.

Czy sytuacja ta oznacza, że jeśli Imoco, które ma zapewniony udział w Final Four uplasuje się na pierwszej lub drugiej pozycji w grupie, to drużyna z trzeciej pozycji zajmie jego miejsce i awansuje do play-off?

– Nie, taka sytuacja nie będzie mieć miejsca. Jeśli Imoco skończy na szczycie grupy A, to tylko drugi zespół zostanie wzięty pod uwagę w kontekście play off (o ile znajdzie się w gronie “dwóch, a wtedy trzech, najlepszych wiceliderów ze wszystkich grup”). Jeśli Conegliano skończy na drugim, to awansuje tylko lider grupy A – wyjaśnia Turowski.

źródło: chemik-police.com