Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów już jutro zadebiutują w Lidze Mistrzyń. Ich przeciwniczkami będzie francuski ASPTT Mulhouse VB. By móc znaleźć się w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek, brązowe medalistki poprzedniego sezonu ORLEN Ligi musiały przebrnąć przez fazę eliminacyjną. W niej dwukrotnie rozprawiły się z izraelskim Hapoel KFAR Saba i słoweńskim Nova KBM Branik Malibor.


W wyniku losowania trafiły do grupy A. Ich rywalkami będą poza wspomnianą już drużyną ASPTT Mulhouse VB, rumuński CSM Volei Alba Baej jak również szwajcarski Vollero Zurich.
Pierwszy rywal rzeszowianek to ubiegłoroczny złoty medalista mistrzostw Francji i zdobywca Superpucharu Francji. Jako ciekawostkę można dodać, że od wielu lat asystentką pierwszego trenera ASPTT Mulhouse VB jest Polka, Teresa Worek. W barwach zespołu występowały: Anna Rybaczewski (urodzona w Polsce reprezentantka Francji) oraz Dominika Minicz (obecna zawodniczka KS Pałacu Bydgoszcz).
Wydaje się, że trzecia drużyna poprzedniego sezonu w naszej rodzimej lidze ma szansę na wyjście z grupy. Najsilniejszym przeciwnikiem wydaje się team z Zurichu. Nie jest to jednak aż tak silny zespół jak to było w przeszłości.
Siatkarki Developresu są obecnie na fali. Udowodniły to choćby w ostatniej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet, gdzie bardzo skutecznie obnażyły problemy aktualnych Mistrzyń Polski, nie oddając im choćby seta. Rzeszowianki przez cały obecny sezon spisują się bardzo dobrze. Z rozegranych do tej pory dziewięciu spotkań, wygrały siedem, a w swoim dorobku mają zwycięstwa nad wspomnianymi już policzankami również trzysetowe zwycięstwo nad Wicemistrzyniami Polski – Grot Budowlanymi Łódź. Świadczy to o tym, że obecny skład rzeszowskiego teamu ma w tym sezonie ochotę ponownie znaleźć się w ścisłej czołówce polskiej ligi. Z całą pewnością zrobią też wszystko co w ich mocy by dotrzeć jak najdalej w Lidze Mistrzyń. Nie będzie to łatwe zadanie, jednak podopieczne trenera Micelliego już nie raz pokazały, że nie boją się walki z mocnymi drużynami.

Pierwszy gwizdek w debiutanckim przetarciu Developresu usłyszymy już jutro o 18-tej na Podpromiu.

źródło:inf. własna/LSK