Już we wtorek Chemik Police rozpocznie rywalizację w Lidze Mistrzyń. W pierwszym spotkaniu zmierzy się z serbskim  Vizura Ruma, drużyną młodą i z pewnością nieobliczalną. Czy po ostatnich niepowodzeniach w LSK policzanki odniosą zwycięstwo w Europie?

Podopieczne Jakuba Głuszaka nie mogą narzekać na losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Z grona szesnastu najlepszych drużyn w Europie wylosowały wprawdzie niezwykle silny Dynamo Kazań, jednak z pozostałymi drużynami – Maritza Prodiv oraz Vizura Ruma – mistrzynie Polski powinny sobie poradzić i bez większych kłopotów awansować do kolejnej rundy. Rywalizację  w grupie C rozpoczną meczem wyjazdowym z Vizura Ruma.

Policzanki nie pojechały do Serbii w najlepszych humorach.  Nie dość, że ich forma w tym sezonie faluje i jest daleka od tej, którą prezentowały w poprzednich latach, to w niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie przegrały w Lidze Siatkówki Kobiet. W spotkaniu przeciwko Developresovi  SkyRes Rzeszów wypadły bardzo słabo, zwłaszcza w ataku i na bloku, przegrywając spotkanie w trzech setach. Jednak zawodniczki Jakuba Głuszaka nie zamierzają się poddawać. Izabela Bełcik, kapitan Chemika Police jest dobrej myśli. – Mamy teraz moment na zastanowienie się. Nie zawsze po słabszym początku przyjdzie lepsza gra i zwycięstwo, jak udawało nam się w poprzednich meczach. Najważniejsze, abyśmy nie opuszczały głów, nie załamywały się porażką. Ten mecz nam nie wyszedł, to fakt. Teraz jedziemy do Rumy i przy dobrej odbudowie mentalnej jesteśmy w stanie wygrać  – mówiła po spotkaniu z Developresem.

Przeciwniczkami naszych zawodniczek będzie jeden z najmłodszych zespołów Ligi Mistrzyń, gdzie średnia wieku zawodniczek wynosi 19-20 lat. W rodzimej lidze Vizura jest nie do zatrzymania, wygrała do tej pory wszystkie mecze. Teraz z niecierpliwością czeka na rywalizację w europejskich pucharach, gdzie młode siatkarki chcą zdobywać kolejne doświadczenie. – Mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi do rywalizacji i czekamy na to spotkanie. Moje zawodniczki nie straciły w tym sezonie w lidze ani jednego seta, mamy fantastyczną atmosferę w zespole i na pewno zostawimy serce na boisku – powiedział przed spotkaniem Dejan Desnica, trener Vizura Ruma. W podobnym tonie wypowiada się kapitan drużyny Sladjana Eric. – Gra w Lidze Mistrzyń to wyjątkowe wydarzenie. Świetna atmosfera w naszej drużynie pomoże nam przejść przez rywalizację  w tym sezonie. Mam nadzieję, że nasza hala we wtorek wypełni się kibicami.

Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.00. Transmisja Polsat Sport Extra.

inf. wlasna\CEV