Grot Budowlane Łódź nie zdołały dziś sprawić sobie i swoim kibicom miłej niespodzianki. W dzisiejszym starciu przeciwko faworyzowanej drużynie z Turcji nie zdołały ugrać choćby jednego seta. W drugiej partii wypracowały sobie znaczną przewagę punktową, nie dowiozły jej jednak do końca tej partii i nie przedłużyły swoich szans w tym meczu.

Grot Budowlani Łódź – VakifBank Stambuł

0:3 (13:25, 22:25, 16:25)

Dzisiejszy mecz lepiej rozpoczęły faworyzowane rywalki, które m.in. za sprawą dobrej zagrywki już na początku seta wypracowały sobie sporą przewagę (4:8). Po przerwie ofensywa siatkarek ze Stambułu trwała w najlepsze i coraz bardziej uwidaczniała się ich przewaga. Dopiero przy stanie 5:12 wicemistrzynie Polski zdołały przerwać doskonałą passę przyjezdnych. Na drugiej przerwie technicznej przewaga rozpędzonych rywalek wynosiła aż dziesięć punktów. W kolejnych akcjach siatkarki VakifBanku nadal nie zwalniały ręki na zagrywce i ataku, coraz bardziej przybliżając się do szczęśliwego dla siebie zakończenia tego seta. Podopieczne Błażeja Krzysztaowicza nie były w stanie skutecznie obronić, czy w konsekwencji wyprowadzić punktowej akcji. Pojedyncze skuteczne bloki czy ataki po naszej stronie na niewiele się się zdały ponieważ premierowa odsłona zakończyła się bardzo pewnym zwycięstwem rywalek 13:25.

Drugi set dzisiejszego starcia nieco lepiej otworzyły łodzianki (4:1). Duża w tym zasługa skutecznych ataków Julii Twardowskiej. Na pierwszą w tym secie przerwę techniczną polska drużyna zeszła z trzypunktowym prowadzeniem. Po niej kolejne oczka również zapisały na swoim koncie (13:6). W kolejnych akcjach łodzianki były znacznie skuteczniejsze w przyjęciu i ataku, m.in. obijając blok przyjezdnych. Rywalki zaczęły też popełniać więcej błędów i przy okazji mniej kąsać nas swoją zagrywką. Dzięki temu na drugą przerwę zeszły przy stanie (16:11). Siatkarki ze Stambułu nie powiedziały w tym secie jeszcze ostatniego słowa i przy stanie po 20 już nic nie pozostało z naszej przewagi. Przez moment mieliśmy walkę punkt za punkt, jednak od stanu 22:22 punktowały już tylko rywalki które zwyciężyły 22:25.

Kolejną odsłonę od dwóch skutecznych bloków rozpoczęły rywalki. Widać było, że chcą one jak najszybciej zapisać na swoim koncie kolejne grupowe zwycięstwo i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już różnicą pięciu oczek. Identyczną przewagę osiągnęły również na drugim technicznym czasie. W kolejnych akcjach nasze siatkarki również nie zdołały zredukować strat, a rywalki coraz bardziej przybliżały się do klejneg triumfu w Lidze Mistrzyń. Osiągnęły go przy stanie 16:25!

Grot Budowlani Łódź: CUTURA Hana (3),  POLAŃSKA Gabriela (7), PIOTROWSKA Julia (1), TWARDOWSKA Julia (10), WITKOWSKA Agata (L), VINCOUROVA Pavla (3), GRAJBER Martyna (8) oraz POLAK Ewelina, MUSZYŃSKA Adrianna, KĘDZIORA Justyna, GROBELNA Kaja (8)

VakifBank Stambuł: ÖRGE Hatice Gizem (L), KIRDAR Gözde (7), ZHU Ting (18), AKMAN CALISKAN Kübra (6), SLÖETJES Lonneke (16),  AYDEMIR AKYOL Naz (1),  RASIC Milena (13) oraz ÖZBAY Cansu (1), DURUL Melis