2. kolejka Ligue AM przyniosła zmianę lidera. Obecnie na czele ligi francuskiej znajduje się Tours VB, które bez problemu ograło Nice VB 3:0. Tuż za plecami TVB czają się zawodnicy Montpellier (3:0 z Rennes). W najciekawszym meczu kolejki Paris Volley po tie-breaku pokonało mistrza kraju – Chaumont VB 52. Jedynymi drużynami bez punktu pozostają Rennes i Sète.

Montpellier VUC odniosło drugie bardzo pewne zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczni trenera Oliviera Lecata tym razem ograli na wyjeździe Rennes Volley 35 0:3. W ekipie z Bretanii zabrakło kontuzjowanego Gregory’ego Petty, który zerwał więzadła w kolanie i nie pojawi się na boisku do końca sezonu. Osłabione i popełniające mnóstwo błędów własnych Rennes nie było w stanie przeciwstawić się rywalom z południa Francji, wśród których najbardziej błyszczał Jean Patry. Francuz zakończył spotkanie z imponującym dorobkiem 22 pkt przy 62% skuteczności w ataku. Po drugiej stronie siatki najwięcej punktów zdobył Arvydas Mišeikis (16). Porażka z Montpellier sprawiła, że Rennes pozostaje „czerwoną latarnią” Ligue AM.

O wiele lepsze nastoje panują w Tours. Prowadzeni przez Cédrica Enarda siatkarze dosłownie zmietli z parkietu Nice VB. Dość wspomnieć, że w dwóch pierwszych partiach goście zdobyli odpowiednio 12 i 13 „oczek”. Tours przeważało w każdym elemencie gry – w ataku, w bloku (8 punktowych bloków przy zaledwie 3 Nice), a przede wszystkim w polu zagrywki. Prawdziwym katem zawodników z Nicei okazał się Moritz Reichert, który posłał aż 7 asów serwisowych. Kolejny dobry mecz rozegrał Hermans Egleskalns, który z 17 pkt był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Spośród graczy Nice VB najwięcej punktów zdobył Vasyl Tupchii (12), lecz było to zdecydowanie za mało, żeby podjąć walkę z gigantem z Tours.

Kolejną klęskę ponieśli wicemistrzowie Francji. Spacer’s Toulouse, bo o nich mowa, przegrali u siebie z GFC Ajaccio 2:3. Wynik sugeruje bardzo zacięte spotkanie, jednak taki był jedynie pierwszy set. Później gra obu drużyn falowała; w jednej partii Ajaccio grało bardzo dobrze, aby w kolejnej odsłonie oddać inicjatywę gospodarzom z Tuluzy. Ostatecznie dwa punkty pojechały na Korsykę. Najwięcej punktów w tym spotkaniu zdobył Jose Luis Gonzalez (23 „oczka”). Do zwycięstwa „Le Gaz” znacznie przyczynił się Timothée Carle, który zakończył mecz z dorobkiem 20 pkt.

Nantes Rezé MV w czterech setach rozprawiło się ze Stade Poitevin VB i tym samym odniosło pierwszą wygraną w tym sezonie. W ekipie Poitiers tym razem zabrakło Mohamada Al Hachdadiego – Marokańczyk został powołany do kadry na Mistrzostwa Afryki (22-29 października) i wróci do zespołu dopiero pod koniec miesiąca. Choć to właśnie gracze SPVB – Baptiste Geiler i Vaianuu Mare – byli dwoma najlepiej punktującymi siatkarzami spotkania, to bardzo duża ilość błędów własnych (wystarczy powiedzieć, że w drugim secie Poitiers oddało rywalom aż 11 „oczek”) nie pozwoliła Poitiers na wywalczenie jakichkolwiek punktów w starciu z Nantes Rezé. Gospodarze nie znaleźli recepty na powstrzymanie Florisa Van Rekoma i Sergio Nody Blanco (obaj po 17 pkt) i tym razem zeszli z parkietu pokonani.

Nadal „pod kreską” są siatkarze Arago de Sète. Tym razem podopieczni trenera Dugripa ulegli w trzech setach Tourcoing LM i, podobnie jak Rennes Volley 35, pozostają bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Gospodarze meczu nie potrafili zatrzymać doskonale spisującego się Ronalda Jimeneza. Kolumbijczyk zdobył aż 23 pkt przy 65% skuteczności w ataku i przyćmił swoją grą pozostałych siatkarzy, w tym atakującego Sète – Mariena Moreau – który zakończył spotkanie z dorobkiem 19 pkt.

W najciekawszym meczu tej kolejki Chaumont VB 52 podejmowało u siebie Paris Volley. Początkowo gra mistrzów Francji nie kleiła się, szwankowało przyjęcie, niewiele lepiej wyglądał atak. Paryżanie prowadzili już 2:0 w setach i wydawało się, że pewnie wygrają mecz w trzech setach. Nic bardziej mylnego. W trzeciej partii Chaumont odżyło i zaczęło grać wyśmienicie blokiem. Podopieczni Doriana Rougeyrona dosłownie stanęli i zdołali zdobyć tylko 14 „oczek”. CVB52 doprowadziło do tie-breaka, w nim jednak od początku inicjatywę przejęli gracze Paris Volley, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:2, głównie dzięki znakomitej postawie Woutera Ter Maata (29 pkt). O sześć punktów mniej zdobył atakujący Chaumont, Stéphen Boyer.