Ligue AM: Frantz Granvorka dołącza do sztabu Nantes Rezé MV

Jeden z najlepszych francuskich siatkarzy w historii, Frantz Granvorka, będzie pracował jako trener przygotowania fizycznego. 41-letni były zawodnik w nadchodzącym sezonie Ligue AM wspomoże zawodników Nantes Rezé MV.

Frantz Granvorka po zakończeniu obfitującej w sukcesy kariery nie rozstał się z siatkówką. 288-krotny reprezentant Francji obecnie pracuje dla stacji telewizyjnej BeIN Sport, gdzie wspomaga swoją wiedzą komentatorów: Florenta Martina i Benjamina Bernarda. Granvorka niedawno ukończył studia i uzyskał dyplom z zakresu osteopatii, a od października będzie pomagał nowemu trenerowi Nantes Rezé – Fluvio Bertiniemu – w optymalnym przygotowaniu zawodników do wymagającego sezonu.

Chciałbym podziękować klubowi i menadżerowi Nantes Rezé MV, którzy poprzez stworzenie tego stanowiska chcą poprawić wyniki klubu. Jestem szczęśliwy i dumny, że mogę pracować w profesjonalnym klubie, jakim jest NRMV. Damy z siebie wszystko, żeby osiągnąć postawione przed nami cele – powiedział Frantz Granvorka.

Nantes Rezé MV ostatniego sezonu Ligue AM nie może zaliczyć do udanych – zajęli dopiero 9. miejsce, a przez dłuższy czas balansowali na granicy spadku i utrzymania się w lidze. Zarząd klubu postanowił zwolnić dotychczasowego trenera, Czecha Martina Demara, i zatrudnić pochodzącego z Włoch Fluvio Bertiniego. Większość składu również uległa zmianie. W klubie zostali jedynie Martin Repak, Floris Van Rekom i Robin Overbeeke. Do NRMV dołączyli natomiast tacy zawodnicy, jak: Philippe Tuitoga (z Nice VB), Médéric Henry (z Arago de Sète), Rafael Koumentakis (Cuprum Lubin) i Théo Josserand (Strasbourg VB). Czy te wielkie zmiany personalne sprawią, że Nantes zajmie jedno z czołowych miejsc w Ligue AM? Przekonamy się już niedługo.

oprac. Magdalena Gajek
źródło: facebook.com/NRMV44
fot. fivb.org

 

Facebook Comments