W 2. kolejce francuskiej Ligue A Tours VB niespodziewanie przegrało z Narbonne Volley 1:3. Dzięki drugiemu triumfowi w tym sezonie podopieczni Guillermo Falaski pozostają liderem Ligue A. Pewne zwycięstwa w trzech setach odniosły ekipy z Tuluzy, Tourcoing i Cannes.

Najciekawszy mecz w tej kolejce został rozegrany we wtorkowy wieczór w hali Le Barrou w Sète. Miejscowa ekipa prowadzona przez trenera Kasicia pokonała Chaumont VB 52 3:2. Początek spotkania układał się zdecydowanie po myśli wicemistrzów Francji, którzy pewnie wygrali dwa pierwsze sety 25:19 i 25:20. Siatkarze z Chaumont prowadzili również w trzeciej partii, jednak w samej końcówce Arago dogoniło przeciwników i zwyciężyło. Gospodarzom udało się doprowadzić do tie-breaka, w którym obie ekipy miały piłki meczowe. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowało Arago de Sète i to właśnie zawodnicy z południa Francji mogli cieszyć się z wygranej. Zupełnie inne nastroje panują w Tours. Mistrzowie kraju przegrali drugi mecz w tym sezonie – tym razem ulegli Narbonne Volley 1:3. Dowodzeni przez Huberta Henno siatkarze nie potrafili znaleźć sposobu na bardzo dobrze grającego Remiego Bassereau (23 pkt) i Lisandro Zanottiego (18 pkt). Cztery sety zobaczyli również kibice zgromadzeni w Poitiers. Miejscowe Stade Poitevin pokonało Nice VB 3:1, głównie dzięki świetnej postawie Chizoby Nevesa Atu. Brazylijczyk zdobył 32 pkt dla swojej drużyny i atakował ze skutecznością 64%. Rennes Volley 35 pokonało przed własną publicznością Paris Volley 3:0. Siatkarze ze stolicy kraju nie byli w stanie zatrzymać bardzo dobrze grających Kamila Baranka i Rafaela Araujo – obaj zdobyli po 16 pkt. Spacer’s Toulouse ograło u siebie Montpellier CVUC 3:0. Bardzo emocjonujący był pierwszy set tego spotkania, który trwał niemal 50 minut i zakończył się wynikiem 37:35 dla Tuluzy. W pozostałych dwóch partiach Montpellier nie było już w stanie nawiązać tak wyrównanej walki z gospodarzami, spośród których najwięcej punktów zdobył Theo Faure (21 pkt). Bezradni w tej kolejce byli także siatkarze Ajaccio. Podopieczni trenera Ferrandeza przegrali w trzech setach z Tourcoing LM. Drużyna z północy Francji dzięki temu zwycięstwu przesunęło się na 2. miejsce w tabeli Ligue A. Atutu własnego boiska nie wykorzystało Nantes Rezé. NRMV przegrało wyraźnie z AS Cannes 0:3, mimo dobrej postawy Petra Michalovicia (17 pkt, 50% skuteczności w ataku). W drużynie z Cannes prym wiedli Kyle Russell (14 pkt) i Danijel Koncilja (12 pkt).

Arago de Sète – Chaumont VB 52 3:2 (19:25, 20:25, 26:24, 25:16, 17:15)

Arago de Sète: Sauss (8), Van De Velde (11), Tupchii (24), Tarasov (8), Bultor (12), Coric (6), Stuer (L) oraz Enfoux (2), Francois (1), Jeanlys (5) i Weidner (1)

Chaumont VB 52: Corre (3), Fernandez (5), Yant (28), Winkelmuller (21), Gommans (15), Radtke (8), Massimino (L) oraz Patak, Repak i Pulk

Spacer’s Toulouse – Montpellier CVUC 3:0 (37:35, 25:21, 25:18)

Spacer’s Toulouse: Takaniko (5), Burel (7), Jorna (7), Derouillon (17), Faure (21), Baxpohler (7), Closter (L) oraz Pineau i Madsen

Montpellier CVUC: Gonzalez (2), Jouffroy (1), Panou (10), Mendez (7), Sclater (14), Dos Santos (8), Diez (L) oraz Kaba (2), Conre i Stankovic (3)

Stade Poitevin VB – Nice VB 3:1 (24:26, 26:24, 25:19, 25:14)

Stade Poitevin VB: El Graoui (23), Prigent, Lacassie (9), Zopie (6), Parkinson (9), Neves Atu (32), Peironet (L) oraz Teppan, Ramon i Gladstone

Nice VB: Gabalov (19), Cuk (7), Cox (20), Halilovic (4), Ah-Kong (6), Mehic (4), Ribbens (L) oraz Serreau, Polomac i Bakiri

GFC Ajaccio – Tourcoing LM 0:3 (17:25, 21:25, 20:25)

GFC Ajaccio: Lomba (3), Truhtchev (13), Ben Tara (18), Radic (3), Bruckert (3), Jaumel (3), Kroiss (L) oraz Milivojevic i Roatta (3)

Tourcoing LM: Koppers (9), Rangel (2), Kujundzic (8), Jumenez (15), Fornes (7), Fiel (10), Lemay (L) oraz Legrand

Nantes Rezé MV – AS Cannes 0:3 (22:25, 20:25, 21:25)

Nantes Rezé MV: Michalovic (17), Noda (5), Henry (5), Josserand T. (5), Ruiz (8), Meyer (3), Deveze (L) oraz Roulleau

AS Cannes: West (2), Aciobanitei (9), Klyamar (11), Koncilja (12), Paofai (3), Russell (14), Mouiel (L) oraz Liot

Tours VB – Narbonne Volley 1:3 (25:20, 23:25, 24:26, 18:25)

Tours VB: Bartos (8), Tammemaa (5), Trinidad (2), Egleskalns (16), Teryomenko (11), Wounembaina (20), Rossard N. (L) oraz Jarman (1), Capet i Cupkovic (1)

Narbonne Volley: Bassereau (23), Gueye (13), Vigil (8), Bisset (10), Redwitz (1), Zanotti (18), Duee (L)

Rennes Volley 35 – Paris Volley 3:0 (25:22, 25:18, 25:23)

Rennes Volley 35: Tuitoga (11), Leandro (11), Thiaguinho, Mijailovic (3), Baranek (16), Araujo (16), Santucci (L) oraz Delgado (3), Chauvin i Toledo

Paris Volley: Gjogiev (1), Overbeeke (17), Kadu (10), Wesz (6), Weyl (4), Kreek (4), Lavagne (L) oraz Poda i Lafitte (3)