Za nami drugie spotkanie pierwszej edycji Ligi Narodów. W chińskim Ningbo gospodarze przegrali z Bułgarami w 5 setach.

W pierwszym secie podopieczni dobrze nam znanego trenera Lozano dzielnie bronili się przed natarciem Bułgarów, ale nie udało im się zdobyć nawet 20 punktów w secie. Sytuacja zupełnie odwróciła się w kolejnej partii, kiedy to Chińczycy wykorzystywali bezlitośnie błędy przeciwnika. Bułgarzy łącznie w dwóch pierwszych setach popełnili 20 błędów własnych. Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli gospodarze, ale Bułgarzy szybko doprowadzili do remisu 7:7. Sytuacja jednak nie trwała długo, Chińczycy rozpoczęli budowanie przewagi, prowadzili nawet 6 oczkami i zdecydowanie wygrali trzeciego seta.  W trzeciej odsłonie to podopieczni trenera Konstantinova uzyskali niemal od początku dużą przewagę by doprowadzić do tie-breaka. W piątej partii przy zmianie stron dwoma oczkami prowadzili Bułgarzy i powiększali swoją przewagę do końca meczu zapisując ostatecznie dwa punkty na swoim koncie.

Chiny – Bułgaria 2:3 (18:25, 25:18, 25:19, 17:25, 11:15)

Składy drużyn:

Chiny: Chuan Jiang (17), Shuhan Rao (14), Daoshuai Ji (7), Ruantong Miao (7), Yaochen Yu (4), Chen Zhang (3), Jiahua Tong (L) oraz Jingyin Zhang (2), Haixiang Du (2), Meng Liu, Jiajie Chen (L)

Bułgaria: Georgi Bratoev (1), Iliya Petkov (6), Rozalin Penchev (14), Todor Skrimov (11), Boyan Yordanov (17), Viktor Yosifov (8), Teodor Salparov (L) oraz Georgi Seganov (2), Valentin Bratoev (4), Nikolay Penchev (1), Svetoslav Gotsev (4), Nikolay Uchikov (11)

źródło: inf. własna