W drugim meczu w rozgrywkach FIVB Volleyball Nations League w katowickim Spodku mierzyły się ze sobą ekipy Rosji i Kanady. Tylko w pierwszym secie kibice mogli zobaczyć zacięty pojedynek. Ostatecznie spotkanie w trzech setach wygrała drużyna Sbornej, która jutro zmierzy się z reprezentacją Polski.

Pierwszy set rozpoczął się spokojnie, obie drużyny grały punkt za punkt. Jednak na pierwszej przerwie technicznej Kanadyjczycy odskoczyli na dwa „oczka”. Chwilę później asem serwisowym popisał się Dima Muserskiy, 11:12. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni Stephane’a Antigi w dalszym ciągu prowadzili, ale przy stanie 17:19 o czas poprosił szkoleniowiec Sbornej. Przerwa przyniosła oczekiwany rezultat, bo Rosjanie wyszli na prowadzenie, 20:19. W końcówce kibice mogli obserwować jak raz jedna a raz druga drużyna uzyskuje przewagę. Ostatecznie jednak to Rosja wygrywa seta. Najwięcej punktów w tej partii po stronie zwycięzców zdobyli Muserskiy i Kliuka (po 6), a w drużynie Kanady Timothy Maar (6).

Drugi set Rosjanie rozpoczęli z wysokiego „c” i od razu uzyskali dużą przewagę, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej różnicą czterech punktów. Przy stanie 14:8 o czas poprosił szkoleniowiec Kanady, ale przerwa na nic się zdała, bowiem Rosjanie kontynuowali dobrą passę. Przez całą partię ani na moment nie stracili koncentracji, nie dając żadnych szans rywalom. Dyktowali warunki i zasłużenie wygrali tę odsłonę.

Początek trzeciego seta należał do Kanadyjczyków, którzy zdołali odskoczyć na dwa punkty. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili jeszcze jednym „oczkiem”, ale potem to Rosjanie włączyli drugi bieg i zaczęli budować swoją przewagę, 12:10. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili już różnicą pięciu punktów, odbierając tym samym ochotę do gry rywalom. Podopieczni Shliapnikova nie wypuścili już z rąk przewagi i zasłużenie odnieśli zwycięstwo w trzech setach.

Piątek – 25.05.2018 – godz. 19.00

Rosja – Kanada 3:0 (26:24, 25:14,25:19)

Składy zespołów:

Rosja: Ilia Vlasov, Anton Karpukhov, Konstantin Bakun, Dmitriy, Egor Kliuka, Igor Kobzar, Alexander Sokolov (l) oraz Roman Martynyuk

Kanada: Tyler Sanders, Timothy Maar, Jason DeRocco, Daniel Jansen Vandoorn, Graham Vigrass, Bradley Gunter, Cameron Bann (l) oraz Lucas Van Berkel, Joseph Sclater, James Walsh

inf.własna/fot. FIVB