Znamy skład reprezentacji Brazylii na turniej finałowy Ligi Narodów. Czternastu wybrańców Renana Dal Zotto już dziś wylatuje do Lille, gdzie od środy będą walczyć o kolejne trofeum.

Ostateczną decyzję co do składu na Final Six Renan Dal Zotto podjął po piątkowym treningu Canarinhos. Na turniej w Lille nie zdążył wyleczyć się Felipe Fonteles, który zmaga się z urazem łokcia. W jego miejsce selekcjoner Brazylijczyków zdecydował się na 19-letniego Victora Cardoso. Młody przyjmujący co prawda był w składzie na trzeci i czwarty weekend Ligi Narodów, ale na parkiecie nie meldował się zbyt często i zdobył tylko cztery punkty. Do kadry wraca za to Mauricio Souza, który podczas turnieju w Warnie doznał kontuzji pleców.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że znów znalazłem się w kadrze i mogę pomóc naszej drużynie w tym ważnym momencie, jakim jest turniej finałowy. Czuję się bardzo dobrze. Chcę grać, a nade wszystko czuć zaszczyt noszenia koszulki reprezentacji Brazylii. Jak zwykle postaram się zagrać najlepiej jak tylko potrafię – mówi środkowy.

Fazę interkontynentalną Ligi Narodów Brazylijczycy z dorobkiem dziesięciu zwycięstw i pięciu porażek ukończyli na piątej pozycji. Final Six we Francji rozpoczną środowym meczem z gospodarzami. Canarinhos będą mieli więc okazję zrewanżować się za porażkę w finale ubiegłorocznej Ligi Światowej w Kurytybie. W grupie A podopieczni Renana Dal Zotto spotkają się jeszcze z reprezentacją Serbii.

Skład reprezentacji Brazylii na Final Six Ligi Narodów:

Rozgrywający: Bruno Rezende, William Arjona

Atakujący: Wallace De Souza, Evandro Guerra

Środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos

Przyjmujący: Mauricio Borges, Lucas Loh, Douglas Souza, Victor Cardoso

Libero: Murilo Endres, Thales Hoss

źródło: cbv.com.br, fot: FIVB