Liga Narodów [m]: Renan Dal Zotto odkrył karty na Final Six

Znamy skład reprezentacji Brazylii na turniej finałowy Ligi Narodów. Czternastu wybrańców Renana Dal Zotto już dziś wylatuje do Lille, gdzie od środy będą walczyć o kolejne trofeum.

Ostateczną decyzję co do składu na Final Six Renan Dal Zotto podjął po piątkowym treningu Canarinhos. Na turniej w Lille nie zdążył wyleczyć się Felipe Fonteles, który zmaga się z urazem łokcia. W jego miejsce selekcjoner Brazylijczyków zdecydował się na 19-letniego Victora Cardoso. Młody przyjmujący co prawda był w składzie na trzeci i czwarty weekend Ligi Narodów, ale na parkiecie nie meldował się zbyt często i zdobył tylko cztery punkty. Do kadry wraca za to Mauricio Souza, który podczas turnieju w Warnie doznał kontuzji pleców.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że znów znalazłem się w kadrze i mogę pomóc naszej drużynie w tym ważnym momencie, jakim jest turniej finałowy. Czuję się bardzo dobrze. Chcę grać, a nade wszystko czuć zaszczyt noszenia koszulki reprezentacji Brazylii. Jak zwykle postaram się zagrać najlepiej jak tylko potrafię – mówi środkowy.

Fazę interkontynentalną Ligi Narodów Brazylijczycy z dorobkiem dziesięciu zwycięstw i pięciu porażek ukończyli na piątej pozycji. Final Six we Francji rozpoczną środowym meczem z gospodarzami. Canarinhos będą mieli więc okazję zrewanżować się za porażkę w finale ubiegłorocznej Ligi Światowej w Kurytybie. W grupie A podopieczni Renana Dal Zotto spotkają się jeszcze z reprezentacją Serbii.

Skład reprezentacji Brazylii na Final Six Ligi Narodów:

Rozgrywający: Bruno Rezende, William Arjona

Atakujący: Wallace De Souza, Evandro Guerra

Środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos

Przyjmujący: Mauricio Borges, Lucas Loh, Douglas Souza, Victor Cardoso

Libero: Murilo Endres, Thales Hoss

źródło: cbv.com.br, fot: FIVB

Facebook Comments