Na drodze reprezentacji Polski do piątego zwycięstwa w Lidze Narodów stanie zespół Raula Lozano. Warto przyjrzeć się naszym dzisiejszym rywalom i zobaczyć, jak do tej pory wyglądały spotkania biało-czerwonych z Chińczykami.

Head To Head:

• Polska i Chiny na głównych turniejach spotykały się dotąd siedemnastokrotnie. Piętnaście razy triumfowali biało-czerwoni, a dwa mecze wygrali siatkarze z Azji.
  • Chińczycy pokonali Polaków na mistrzostwach świata w 1987 roku (3:2) i w Lidze Światowej 2008 (3:1).
  • Od wspomnianej porażki w 2008 roku, biało-czerwoni wygrali wszystkie cztery spotkania z siatkarzami z Chin.
  • Żaden z ostatnich ośmiu meczów między tymi drużynami nie zakończył się w trzech setach.

Polska:

• Po wczorajszym zwycięstwie nad Francją, biało-czerwoni są jedynym zespołem w Lidze Narodów, który może poszczycić się kompletem punktów.
  • W bieżących rozgrywkach Polacy stracili jak dotąd tylko jednego seta.
  • Ostatnim turniejem, podczas którego biało-czerwonym udało się wygrać cztery mecze w stosunku 3:0 były mistrzostwa świata w 2014 roku.
  • Najlepiej punktującym polskiej drużyny w Lidze Narodów, z 45 „oczkami” na koncie, jest Michał Kubiak.

Chiny:

• Chińczycy rozpoczęli Ligę Narodów od trzech porażek i jednej wygranej. Przed tygodniem w Ningbo bez straty seta pokonali Argentyńczyków.
  • Ostatnim turniejem, na którym Chiny wygrały tylko jedno z pięciu pierwszych spotkań, była Liga Światowa 2016.
  • Na polskiej ziemi chiński zespół zanotował dotychczas cztery zwycięstwa – tylko jedno z europejskim rywalem. Na mistrzostwach świata w 2014 roku po tie-breaku pokonali Finlandię.
  • Zdecydowanym liderem zespołu Raula Lozano jest Chuan Jiang. Atakujący w Lidze Narodów uzbierał jak dotąd 80 „oczek”.