W drugim meczu turnieju Ligi Narodów w Osace biało-czerwoni stawią czoła gospodarzom. Zobaczcie, jak do tej pory wyglądały losy spotkań Polaków z Japonią.

Head To Head:

• Polska wygrała 24 z 30 meczów z Japonią na międzynarodowych turniejach.
  • Japończycy pokonali biało-czerwonych w czterech z siedmiu pierwszych spotkań między tymi drużynami. Później odnieśli już tylko dwa zwycięstwa -w Lidze Światowej 2008 i Pucharze Wielkich Mistrzów 2009.
  • W latach 1974 – 2008 Polacy wygrali z zespołem z Kraju Kwitnącej Wiśni siedemnaście meczów z rzędu.
  • Ostatnie spotkanie Polski z Japonią miało miejsce w 2016 roku w Tokio podczas turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Biało-czerwoni wygrali 3:0, a później pojechali do Rio. Azjaci musieli zaś obejrzeć Igrzyska w telewizji.

Japonia:

• Japończycy rozpoczęli trzeci weekend Ligi Narodów od porażki w trzech setach z Bułgarią.
  • Łącznie siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni przegrali cztery mecze, wygrywając trzy.
  • Tylko jeden z ostatnich czterech turniejów Japończycy zakończyli z trzema porażkami bez wygranego seta na koncie.
  • Najlepszym punktującym reprezentacji Japonii jest Yuji Nishida. Atakujący w dotychczasowych meczach Ligi Narodów uzbierał 96 „oczek”.

Polska:

• Polacy wygrali sześć z siedmiu dotychczasowych spotkań w Lidze Narodów. Podobnym bilansem mogą pochwalić się tylko Brazylijczycy.
  • Ostatnim turniejem, na którym biało-czerwoni odnieśli przynajmniej siedem zwycięstw, był Puchar Świata 2015 (10).
  • Jeśli Polacy wygrają dziś 3:2, będzie to ich drugie zwycięstwo po tie-breaku w jednym turnieju. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce podczas Ligi Światowej 2016.
  • Najlepszym punktującym Orłów we wczorajszym meczu z Włochami był Artur Szalpuk. Przyjmujący zdobył 24 „oczka”.