W drugim meczu dzisiejszego dnia reprezentacja Rosji podejmowała Koreę w ramach turnieju FIVB Volleyball Nations League. Podopieczni Shliapnikova mogą cieszyć się ze zwycięstwa w trzech setach, chociaż w pierwszej partii rywale sprawili im nie lada kłopoty.

Mało kto spodziewał się tak dobrej postawy Koreańczyków w premierowej odsłonie meczu. Na pierwszej przerwie technicznej z dwupunktowej przewagi cieszyli się Rosjanie ale już na drugą schodzili z kolei ze stratą dwóch „oczek”. Podopieczni Kim Hochula byli bliscy sprawienia niespodzianki w tym secie, bowiem do samego końca ważyły się losy tej partii. Ostatecznie to Rosjanie wygrali ją na przewagi. Drugi set przebiegał pod kontrolą ekipy Sbornej, która wygrała różnicą czterech punktów. Prowadziła zarówno na pierwszej jak i drugiej przerwie technicznej. Trzecia partia była już tylko formalnością. Można określić ją mianem prawdziwej deklasacji. Koreańczycy tylko w pierwszej zaskoczyli dobrą postawą, ale nie byli w stanie w żaden sposób zagrozić rywalom. W tym miejscu należy wspomnieć, że przegrali oni wszystkie spotkania w stosunku 0:3.