W drugim meczu rozgrywanym w TAURON ARENA w Krakowie mierzyły się reprezentacje Kanady i Korei. Pierwsze zwycięstwo w FIVB Volleyball Nations League odnieśli podopieczni Antigi, którzy jutro zmierzą się z Polską. Początek spotkania o godz. 16.00.

Pierwszy set zdecydowanie przebiegał pod dyktando Kanady. Podopieczni Antigi szybko uzyskali przewagę i utrzymywali ją do pierwszej przerwy technicznej, 8:5. Koreańczycy nie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom. Przy stanie 13:8 o czas poprosił trener Kim Hochul. Na nic to się jednak zdało, bo przewaga Kanadyjczyków na drugiej przerwie technicznej wzrosła do pięciu punktów, 16:11. Ostatecznie ekipa Klonowego liście wygrała różnicą pięciu „oczek”, 25:20. Najwięcej punktów w tym secie po stronie Kanady zdobył Gunter Bradley (5), natomiast wśród Koreańczyków najlepiej punktował Jung Jiseok.

Na początku drugiej partii obie drużyny grały punkt za punkt. Jednak na pierwszej przerwie technicznej to Koreańczycy mogli cieszyć się z prowadzenia różnicą dwóch punktów, 6:8. Krótko jednak trwała radość egzotycznych rywali, bo Kanadyjczycy szybko odrobili straty i wyszli na prowadzenie, 12:9. Na drugiej przerwie technicznej przewaga drużyny Klonowego Liścia wzrosła do sześciu „oczek”, 16:10. Do końca tej partii siatkarze Kanady nie oddali jednak już prowadzenia i zasłużenie wygrali kolejną partię.

Trzecia partia była już tylko formalnością. Kanadyjczycy zmierzali po zwycięstwo. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili dwoma punktami, 8:6. Chociaż później w ich szeregi wkradło się rozprężenie i Koreańczycy przejęli na chwilę inicjatywę, to już na drugiej przerwie wszystko wróciło do porządku i podopieczni Stephane’a Antigi odzyskali przewagę, 16:15. Przy stanie 18:15 trener Kim Hochul poprosił o czas. Jedna nie przyniósł on oczekiwanych rezultatów i ze zwycięstwa mogą cieszyć się Kanadyjczycy. Jutro ekipa Klonowego Liścia o godz. 16.00 zmierzy się z reprezentacją Biało-czerwonych.

Sobota – 26.05.2018 – godz. 19.00

Kanada – Korea 3:0  (25:20, 25:17, 25:19)

Składy zespołów:

Kanada: Tyler Sanders, Steven Marshall, Stephen Timothy Maar, Daniel Cornelius Jansen Vandoorn, Graham Vigrass, Bradley Robert Gunter, Blair Cameron Bann (l)

Korea: Min-Gyu Lee, Jiseok Jung, Kwang-In Jeon, Sung-Min Moon, Kyumin Kim, Jae-Hwi Kim, Dong-Hyuk Kwak (l)

inf.własna/fot. FIVB