Chińczycy byli wczoraj bardzo blisko pokonania reprezentacji Bułgarii, ale ostatecznie przegrali po tie-breaku. Na upragnione zwycięstwo nie musieli jednak długo czekać, bo dziś w trzech setach rozprawili się z Argentyńczykami. Ogromny udział w tym sukcesie miał atakujący gospodarzy, Chuan Jiang, który zanotował 71% skuteczności w ataku i zdobył 23 punkty. Siatkarze z Ameryki Południowej nie mieli zaś argumentów, by nawiązać równą walkę z rywalami. Jutro podopieczni Raula Lozano na zakończenie turnieju w Ningbo zmierzą się z Amerykanami, zaś Albicelestes o pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów powalczą z reprezentacją Bułgarii.

Chiny – Argentyna 3:0 (25:22, 25:21, 25:18)

Składy zespołów:

Chiny: Chuan Jiang (23), Daoshuai Ji (9), Shuhan Rao (8), Haixiang Du (5), Ruantong Miao (1), Meng Liu, Jiahua Tong (L) oraz Jingyin Zhang (4), Zuyuan Zhang (2), Yaochen Yu

Argentyna: Tomas Lopez (10), Ezequiel Palacios (9), Martin Ramos (5), Pablo Crer (3), Maximiliano Cavanna (2), Agustin Loser (2), Franco Massimino (L) oraz Bruno Lima (8), Matias Sanchez, Santiago Danani (L)

fot: FIVB