Zajmująca drugie miejsce w rankingu FIVB reprezentacja USA rywalizację w Lidze Narodów rozpocznie bez najważniejszych gwiazd.

Drużyna Johna Sperawa w pierwszym turnieju rozgrywanym w chińskim Ningbo wystąpi bez Matta Andersona, Aarona Russella oraz Micah Christensona. Zawodnicy ci jeszcze dwa tygodnie temu rywalizowali w Lidze Mistrzów, w której Matt Anderson wraz ze swoją drużyną Zenit Kazań zdobył złoty medal, a pozostali dwaj odpowiednio srebrny (Micah Christenson) oraz brązowy krążek (Aaron Russell).

Mimo braku trzech ważnych zawodników trener z niecierpliwością czeka na pierwsze spotkanie.  – Chcemy zrobić wszystko, żeby być lepszymi fizycznie. Jeśli to się nam uda, to w końcu będziemy lepsi. Ten turniej to również dobra okazja do pracy z młodymi zawodnikami, którzy się rozwijają – powiedział przed rozpoczęciem turnieju John Speraw.

Zespół ciężko pracuje, aby dobrze się przygotować do nadchodzącej rywalizacji. Oczywiście turniej jest bardzo intensywny, w krótkim czasie musimy rozegrać dużo spotkań. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zespoły, z którymi będziemy walczyć grają na wysokim poziomie i dlatego uważam, że to będzie dobry turniej – zakończył trener drużyny USA.

Amerykanie pierwsze pierwsze trzy mecze rozegrają w Ningbo, gdzie ich rywalami będą zespoły z Argentyny (25 maja), Bułgarii (26 maja) oraz Chin (27 maja).

Skład reprezentacji USA:

Taylor Sander
Jeff Jendryk
Kawika Shoji
T.J. DeFalco
Max Holt
Ben Patch
Thomas Jaeschke
Jake Langlois
Taylor Averill
David Smith (kapitan)
Dustin Watten
Erik Shoji
Jonah Seif
Kyle Ensing

 

foto: fivb.org