Liga Narodów [k]: Brazylijki lepsze od Polek

Biało-czerwone w ramach kolejnego meczu Ligi Narodów zmierzyły się z zespołem z Brazylii. Rywalki nie dały biało-czerwonym żadnych szans i zakończyły spotkanie w trzech setach.

Początek premierowej odsłony należał do reprezentantek Brazylii, które ustawiały szczelny blok i zatrzymywały ataki naszych siatkarek (1:3). Brazylijki popełniły jednak później kilka błędów, z kolei po polskiej stronie skutecznie zapunktowała Martyna Grajber (7:7). Gra toczyła się punkt za punkt (11:11). Rywalki odskoczyły na kilka “oczek” (13:16). Biało-czerwone odrobiły kilka punktów, ale w decydującej fazie miały duży problem ze skutecznością w ataku, a Brazylijki myliły mniej i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę (20:25).

Początek drugiej odsłony był bardzo wyrównany, w polskiej ofensywie popisywała się Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Malwina Smarzek. Po stronie rywalek ciągle skuteczna była Tandara Caixeta. Na drugą przerwę techniczną z jednym punktem przewagi schodziły Brazylijki (16:17). Po powrocie na boisko przeciwniczki reprezentacji Polski zagrały jednak skutecznie w ataku i ich przewaga powiększyła się (17:21). Polki do końca seta nie odrobiły strat i reprezentacja Brazylii prowadziła już 2:0 w całym meczu.

W trzecim secie inicjatywę na początku przejęły siatkarki z Brazylii (2:4). Duet Kąkolewska-Smarzek doprowadził jednak szybko do wyrównania stanu punktowego (4:4). Polki spisywały się dobrze w ofensywie i objęły prowadzenie (8:6). W kontrze niezawodna była jednak Tandara Caixeta (9:9). Gra przez chwilę toczyła się punkt za punkt, ale rywalki wykorzystały niedokładności w grze naszych reprezentantek (14:16). Biało-czerwone walczyły i w końcówce zmniejszyły dystans punktowy (20:21). W decydującym momencie zablokowana została Malwina Smarzek, co dało rywalkom pierwszą piłkę meczową, którą Polki wybroniły. Mecz jednak zakończył błąd naszej reprezentantki w polu serwisowym (23:25).

Polska – Brazylia 0:3 (20:25, 20:25, 23:25)

Polska: Malwina Smarzek (18), Agnieszka Kąkolewska (10), Martyna Grajber (7), Natalia Mędrzyk (8), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (5), Marlena Pleśnieowicz, Agata Witkowska (L) oraz Julia Nowicka, Martyna Łukasik i Julia Twardowska

Brazylia: Tandara Caixeta (21), Ana Carolina Da Silva (14), Amanda Francisco (11), Ana Beatriz Correa (10), Gabriela Braga Guimaraes (3), Roberta Silva Ratzke, Suelen Pinto (L) oraz Drussyla Costa (3), Macris Carneiro, Rosamaria Montibeller i Monique Marinho Pavao