Liga Narodów [k]: Biało-czerwone zdominowały rywalki

Biało-czerwone z przytupem rozpoczęły serię meczów przed własnymi kibicami. W inauguracyjnym starciu turnieju w Bydgoszczy bardzo pewnie pokonały reprezentację Argentyny. Nasze reprezentantki w pełni kontrolowały przebieg dzisiejszego meczu, co zaowocowało niezwykle ewektownym zwycięstwem.

Polska – Argentyna 3:0 (25:11, 25:14, 25:20)

Podopieczne Jacka Nawrockiego dobrze weszły w dzisiejszy mecz. Na pierwszej przerwie mieliśmy przewagę (8:4). Wszystko za sprawą dobrej zagrywki i skutecznej obrony, która przekładała się na punktowe ataki po stronie biało-czerwonych. Od pierwszych akcji bardzo dobrze prezentowała się nasza atakująca Malwina Smarzek, która raz po raz kąsała rywalki swoimi atakami. Dobra gra Polek utrzymywała się w kolejnych akcjach. Biało-czerwone wykorzystywały problemy Argentynek, które mimo prób nie zdołały zniwelować dużych strat. Dzięki temu to nasza drużyna bardzo pewnie wygrała premierową odsłonę (25:11).

W drugiej partii nasza drużyna również dość szybko wypracowała sobie przewagę (5:2). Wszystko za sprawą dobrej zagrywki Agnieszki Kąkolewskiej, z którą przyjezdne nie mogły sobie poradzić. Na pierwszą przerwę zeszliśmy z trzypunktową przewagą. Dalsza część seta bliźniaczo przypominała pierwszą odsłonę. Polki w pełni kontrolowały to, co dzieje się na boisku i na drugiej przerwie nasza przewaga była już bardzo duża (16:8). Argentyński szkoleniowiec starał się udzielić swoim siatkarkom nieco wskazówek, jednak na niewiele się to zdało i to gospodynie po raz kolejny zeszły z boiska z bardzo pewnym zwycięstwem (25:14).

Trzeci set fantastycznie rozpoczął się dla naszej reprezentacji. Przy zagrywce Marleny Pleśnierowicz Argentynki nie były w stanie popisać się skutecznym atakiem (5:0). W kolejnych akcjach przyjezdne nieco zredukowały straty, jednak na pierwszą przerwę techniczną schodziliśmy z przewagą trzech oczek. Po niej wzorem poprzednich setów przewaga Polek sukcesywnie wzrastała. Nawet mimo momentów nieco większego rozluźnienia po naszej stronie, wprowadzenia mniej doświadczonych zawodniczek i straty kilku punktów, set podobnie jak poprzednie zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Polek (25:20).

Polska: Malwina Smarzek (20), Natalia Mędrzyk (10),  Zuzanna Efimienko-Młotkowska(7), Marlena Pleśnierowicz (3), Agnieszka Kąkolewska (4), Martyna Grajber (5), Agata Witkowska (L) oraz Martyna Lukasik (5),  Julia Twardowska (1), Julia Nowicka, Monika Bociek,  Natalia Murek

Argentyna: Anahi Florencia Tosi (6),  Antonela Fortuna (8), Elina Rodriguez (4), Florencia Natasha Busquets Reyes (5), Clarisa Sagardia,  Julieta Constanza Lazcano (2), Tatiana Soledad Rizzo (L) oraz Agostina Denisse Soria (2), Sol Piccolo (1),  Camila Hiruela Tapia (1)