Dzisiejszy mecz to prawdziwy pokaz siły i charakteru naszej drużyny. Biało-czerwone w fenomenalnym stylu pokonały Rosjanki, nie oddając im choćby seta. Biało-czerwone skutecznie uniemożliwiały dziś swoim rywalkom nawiązać z nami walkę, co zaowocowało przepięknym triumfem.

Polska-Rosja 3:0 (25:21, 25:18, 25:15)

Pojedynek z Rosjankami rozpoczęliśmy od walki punkt za punkt. Niestety od okolic piątego punktu nasza gra stała się bardziej nerwowa. Ten fakt wykorzystały nasze rywalki, które odskoczyły na (5:8). Po przerwie jednak błyskawicznie odrobiliśmy straty. W kolejnych akcjach nasza drużyna wróciła do odważnej gry w polu serwisowym oraz na siatce, dzięki czemu druga przerwa rozpoczęła się przy naszym prowadzeniu (16:15). W końcówce tej partii udało nam się jeszcze nieco podkręcić tempo i odnieść zwycięstwo w tym secie. Biało-czerwone grały w tej partii jak natchnione (25:21).

drugi set przy zagrywce Marleny Pleśnierowicz rozpoczął się dla nas wręcz kapitalnie (3:0). Po fragmencie znakomitej gry Polek, w nasze szeregi wdało się sporo chaosu, przez co to Rosjanki zeszły z jednopunktową przewagą na pierwszą przerwę. W kolejnych akcjach biało-czerwone znów zaczęły grać odważniej i to one wyszły na prowadzenie. W rosyjskie szeregi w tej fazie seta zaczęła wkradać się duża nerwowość. Z premedytacją wykorzystywały to nasze reprezentantki, które na drugiej przerwie prowadziły aż (16:11). Biało-czerwone niezwykle konsekwentnie prowadziły grę w kolejnych akcjach, skutecznie uniemożliwiając rywalkom na nawiązanie walki (25:18).

Biało-czerwone na początku trzeciej partii podtrzymały swoją wyśmienitą grę. Kapitalnie graliśmy w zagrywce, bloku i ataku. Każdy kolejny punkt napędzał biało-czerwone. Rosjanki próbowały zrobić, co w ich mocy by odrobić straty, jednak mimo wszystko to biało-czerwone prowadziły na pierwszej przerwie technicznej (8:6). W okolicach dziesiątego punktu gra się na chwilę wyrównała, jednak Polki błyskawicznie opanowały sytuację. Z każdą kolejną akcją nasza przewaga wzrastała, zbliżając nas do fenomenalnego końca (17:11). Na ten moment nie musieliśmy dziś długo czekać!

Polska: Malwina Smarzek (20), Natalia Mędrzyk (14), Agnieszka Kąkolewska (10),  Martyna Grajber (6),  Zuzanna Efimienko-Młotkowska (7), Marlena Pleśnierowicz (2), Maria Stenzel (L) oraz Julia Nowicka, Martyna Łukasik, Julia Twardowska

Rosja:  Natalia Malykh (16),  Ekaterina Lyubushkina (8), Irina Voronkova (10), Anna Kotikova (3), Angelina Lazarenko (2),  Iuliia Kutiukova (L),  Tatiana Romanova oraz  Olga Biryukova (2), Daria Ryseva, Viktoriia Gorbacheva, Kristina Kurnosova (L)