Na zakończenie kolejnego weekendu z Ligą Narodów polscy siatkarze w trzech setach pewnie pokonali Chińczyków.

Polscy siatkarze w zasadzie od samego początku kontrolowali przebieg meczu. Pierwsza partia była dość wyrównana, Polacy jednak starali się utrzymywać dystans do rywali mając 2-3 punkty przewagi. Nawet wyjście na prowadzenie Chińczyków w końcowej fazie seta nie zatrzymało zawodników trenera Heynena. Drugi set to przede wszystkim dobre zagrywki Polaków i zdecydowana przewaga od samego początku partii. Trzecia odsłona to ponownie dobra gra Polaków, którzy od początku zbudowali przewagę, która pozwoliła im na całkowitą kontrolę do końca spotkania. Turniej w Ningbo Polacy zakończyli z dwoma zwycięstwami i jedną porażką.

Chiny – Polska 0:3 (22:25, 13:25, 15:25)

Chiny: Qingyao Dai (10), Chuan Jiang (8), Zhejia Zhang (7), Longhai Chen (6), Libin Liu (4), Guojun Zhan (2), Jiahua Tong (L) oraz Jingyi Wang (2), Daoshuai Ji (2), Yaochen Yu, Haixiang Du

Polska: Dawid Konarski (11), Mateusz Bieniek (11), Tomasz Fornal (10), Bartosz Bednorz (10), Piotr Nowakowski (6), Marcin Komenda (1), Pawel Zatorski (L) oraz Maciej Muzaj (4), Fabian Drzyzga, Bartosz Kwolek