Międzynarodowa Federacja Siatkówki potwierdziła podział na grupy i terminarz Final Six Ligi Narodów. Turniej odbędzie się w Chicago w dniach 10-14 lipca.

Grupy Final Six były przydzielane zgodnie z zasadą serpentyny, podobnie jak w poprzedniej edycji. Mistrzowie świata trafili do grupy B, gdzie zmierzą się z reprezentacjami Brazylii oraz Iranu. Co ciekawe, obie drużyny pokonały Polaków w fazie interkontynentalnej. Z Canarinhos podopieczni Vitala Heynena przegrali 3:1 w Katowicach, zaś Persowie okazali się lepsi od biało-czerwonych po pięciosetowym boju w Urmii. Drugą grupę Final Six w Chicago utworzyły Stany Zjednoczone, Rosja i Francja.

Reprezentacja Polski awans do turnieju finałowego Ligi Narodów miała zapewniony już w niedzielny wieczór. Ostatecznie biało-czerwoni zakończyli fazę interkontynentalną z dorobkiem jedenastu zwycięstw i czterech porażek, co dało im piątą lokatę.

Tytułu wywalczonego przed rokiem w Lille będzie bronić reprezentacja Rosji. W finale pierwszej edycji rozgrywek Sborna bez straty seta pokonała Francuzów, a na najniższym stopniu podium stanęli Amerykanie. Nasi siatkarze również awansowali wówczas do Final Six, jednak przegrali oba grupowe mecze i zakończyli zmagania na piątej pozycji.

Final Six Ligi Narodów 2019:

Grupa A: USA, Rosja, Francja

Grupa B: Brazylia, Iran, Polska

Terminarz:

Środa, 10 lipca

godz. 23:30 Polska – Brazylia
godz. 02:30 USA – Francja

Czwartek, 11 lipca

godz. 23:30 Polska – Iran
godz. 02:30 Rosja – Francja

Piątek, 12 lipca

godz. 23:30 Brazylia – Iran
godz. 02:30 USA – Rosja

Sobota, 13 lipca

godz. 00:00 I półfinał (1A – 2B)
godz. 03:00 II półfinał (1B – 2A)

Niedziela, 14 lipca

godz. 22:00 Mecz o 3. miejsce
godz. 01:00 Finał

źródło: FIVB
fot. Krawczyk.photo/s-w-o.pl