W sobotę w drugim meczu w Atlas Arenie w Łodzi mierzyły się ze sobą reprezentacje Niemiec i Francji w rozgrywkach FIVB Volleyball Nations League. Ze zwycięstwa cieszyć się mogą Trójkolorowi, którzy pokonali rywali bez straty seta.

Pierwszy set rozpoczął się spokojnie dla obu drużyn, które grały punkt za punkt. Asem serwisowym popisał się Schott, 3:3. Potem skutecznie zaatakował ze skrzydła Rossard, 4:7. Na pierwszej przerwie technicznej jednak wyraźnie dominowali już Francuzi, którzy prowadzili różnicą czerech punktów, 4:8. Gdy przewaga Trójkolorowych wzrosła do sześciu punktów, o czas poprosił szkoleniowiec Niemiec, Andrea Giani. Na drugiej przerwie technicznej prowadzenie Francuzów wzrosło do siedmiu „oczek”. Chwilę potem przydarzyło im się nieporozumienie, a Niemcy przytrzymali ich blokiem, 13:18. Do końca tego seta dominacja podopiecznych Laurenta Tillie nie podlegała dyskusji. Set zakończył się dotknięciem siatki przez Niemców. Najwięcej punktów w tej partii wśród reprezentantów Francji zdobyli  Thibault Rossard i Barthelemy Chinenyeze (4), a wśród Niemiec Schott i Hirsch (po 4).

Początek drugiego seta to równorzędna walka obu drużyn. Na tablicy często pojawiał się remis. Na pierwszej przerwie technicznej to Niemcy prowadzili jednym punktem. Skutecznym blokiem popisał się Le Roux. Przy stanie 11:12 o czas poprosił Andrea Giani. Jednak na nic zdała się ta przerwa, bowiem Francuzi budowali coraz to większą przewagę, która na drugiej przerwie technicznej wzrosła do trzech punktów. W końcówce Zimmermann zaatakował z przechodzącej, ale chwilę później jego koledzy dotknęli siatki. Długą akcję w końcówce zakończył Boyer, 18:25.

W trzecim secie Francuzi od razu ruszyli do ofensywy i od początku budowali przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już trzema punktami. Natomiast po czasie to Niemcy ruszyli do ataku i złapali kontakt punktowy z rywalami. Na ich niekorzyść działały błędy własne, które powodowały, że nie byli w stanie dzisiaj dorównać Trójkolorowym. 11:13. Przed drugą przerwą techniczną trener reprezentacji Niemiec poprosił jeszcze o czas, by przekazać ostatnie wskazówki, 12:15. Jednak strata była na tyle duża, ze nie zdołali jej odrobić do końca meczu i dlatego z zasłużonego zwycięstwa może cieszyć się ekipa Les Bleus.