Zawodniczki ŁKS Commercecon Łódź udanie rozpoczęły zmagania w Lidze Mistrzyń. W pierwszym spotkaniu grupy D pokonały mistrzynie Niemiec SSC Palmberg Schwerin w czterech setach.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie dość nerwowo, popełniając kilka prostych błędów. Po kilku chwilach niepewnej gry udane akcje na siatce Klaudii Alagierskiej oraz Moniki Bociek dały łodziankom trzy punkty przewagi nad rywalkami, 6:3. Prowadzenie to jednak szybko zostało zniwelowane przez rywalki do jednego punktu. Chwilę później na zagrywkę weszła Ewa Kwiatkowska i przewaga podopiecznych Michała Maska urosła do pięciu oczek, 16:11. Po drugiej przerwie technicznej Polki z każdą kolejną akcją oddalały się od rywalek. Wzmocniły atak i zagrywkę, dzięki czemu bez problemu wygrały pierwszego seta, 25:18.

Druga odsłona zaczęła się od walki punkt za punkt, z minimalną przewagą niemieckiej drużyny, 9:7. Jednak już w kolejnych akcjach zawodniczki ŁKS-u odrobiły straty i na tablicy wyników pokazał się remis, 10:10. Chwilę potem Polki prowadziły już dwoma punktami, bowiem czerwoną kartkę za dyskusję z arbitrami otrzymał Felix Koslowski. Nerwowa sytuacja po niemieckiej stronie nie wyprowadziła z równowagi zawodniczek, które dzięki udanym atakom Kimberly Drewniok odzyskały prowadzenie, 18:17. Dwie kolejne akcje wygrały łodzianki, by następne dwie przegrać. Blok Aleksandry Wójcik ponownie wyprowadził łódzki zespół na jednopunktowe prowadzenie, 22:21. Ostatnie akcje należały do łodzianek, które wygrały te partię 25:23.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły Niemki, które po udanych akcjach Denise Hanke oraz błędach łodzianek objęły wysokie prowadzenie, 6:1.  Kolejne akcje nie przyniosły żadnych zdobyczy punktowych Polkom, wręcz przeciwnie – ich błędy sprawiły, że zawodniczki SSC prowadziły dziewięcioma punktami, 11:2. Podopieczne Michała Maska próbowały odrabiać straty, ale nie było łatwe przy takiej przewadze rywalek. Niemki grały niemal bezbłędnie i wygrały tego seta 25:14.

Czwartą odsłonę łodzianki rozpoczęły z wysokiego „c”. As serwisowy Marty Wójcik oraz atak Moniki Bociek dały naszym zawodniczkom prowadzenie, 5:1. Jednak w kolejnych akcjach podopieczne Michała Maska pogubiły się i rywalki doprowadziły do remisu, 6:6. Przez chwilę trwała walka punkt za punkt, 9:9. Jednak od tej pory na boisku zaczęły dominować Polki. Prym wiodła Monika Bociek, która kończyła niemal wszystkie piłki, na środku siatki świetnie spisywała się Klaudia Alagierska, 17:13. Pod koniec tej partii punktowały także Aleksandra Wójcik oraz Ewa Kwiatkowska, a przewaga wicemistrzyń Polski rosła.  Mecz zakończył udany blok Marty Wójcik, 25:17.

ŁKS Commercecon  Łódź – SSC Palmberg Schwerin 3:1 (25:18, 25:23, 14:25, 25:17)

składy zespołów:

ŁKS Commercecon  Łódź: Marta Wójcik (3), Monika Bociek (21), Klaudia Alagierska (11), Regiane Bidias (7), Aleksandra Wójcik (12), Ewa Kwiatkowska (4), Krystyna Strasz (L), Agata Wawrzyńczyk (1), Valerie Nichol, Daria Szczyrba, Klaudia Gajewska, Anna Korabiec (L)

SSC Palmberg Schwerin: Kimberly Drewniok (14), Jennifer Geerties (13), Denise Hanke (8), McKenzie Adams (16), Lauren Barfield (10), Beta Dumancić (7), Anna Pogany (L), Nanaka Sakamoto, Britt Bongaerts, Greta Szakmary (1), Ralina Doshkova, Elisa Lohmann