Turecki zespół po raz czwarty zdobył złoty medal Ligi Mistrzyń. W finale rozgrywanym w Bukareszcie pokonał gospodynie turnieju CSM Volei Albę Blaj w trzech setach. W meczu o trzecie miejsce Imoco Volley Conegliano wygrało z drugim tureckim klubem – Galatasaray Stambuł i tym samym drużyna Joanny Wołosz sięgnęła po brązowy medal.

W pierwszym półfinałowym spotkaniu zmierzyły się włoskie Imoco Volley Conegliano oraz faworytki turnieju turecki VakifBank Stambuł. Obie drużyny już od pierwszej piłki walczyły o każdy punkt. Pierwsze dwa sety wygrały Turczynki, w kolejnych dwóch odsłonach lepsze okazały się mistrzynie Włoch. Mecz w tie-breaku na swoją korzyść rozstrzygnęły podopieczne Giovaniego Guidettiego i jako pierwsze zameldowały się w niedzielnym finale.

W drugim meczu doszło do małej niespodzianki. Skazywana na porażkę CSM Volei Alba Blaj pokonała Galatasaray Stambuł 3:1 i tym samym występujący dopiero po raz trzeci w Lidze Mistrzyń rumuński zespół zapewnił sobie przynajmniej srebrny medal Ligi Mistrzyń 2018 roku.

W niedzielnym meczu o brązowy medal zespół Joanny Wołosz nie dał szans Galatasaray Stambuł. Od początku spotkania narzucił swój styl gry i dominował na boisku w każdym elemencie. Włoszki dość gładko wygrały pierwsze dwa sety. W trzecim, Turczynki próbowały odmienić losy meczu i dzielnie walczyły z przeciwniczkami. Jednak ten wieczór należał do Imoco, które nie poddały się i wygrały również tę osłonę.

Podobnie jak mecz o brązowy medal, tak i finałowy pomiędzy VakifBank Stambuł – CS Volei Alba Blaj nie przyniósł zbyt wielu emocji. Faworytki spotkania, mistrzynie Turcji, w trzech szybkich setach rozprawiły się z gospodyniami i po raz czwarty w ostatnich siedmiu latach sięgnęły po złoty medal. Spotkanie to było również ostatnim występem kapitan VakifBanku – Gozde Kirdar, która została również najlepszą zawodniczką całego turnieju.

Wyniki turnieju finałowego Ligi Mistrzyń:

Półfinały:

Imoco Volley Conegliano – VakifBank Stambuł 2:3 (22:25, 21:25, 25:17, 25:15, 14:16)

CSM Volei Alba Blaj – Galatasaray Stambuł 3:1 (23:25, 25:17, 25:22, 25:22)