Po domowym zwycięstwie w pierwszym ćwierćfinałowym meczu PGE Skra Bełchatów była o krok przed Zenitem Sankt Petersburg. Do awansu miały wystarczyć dwa wygrane sety na wyjeździe. Wbrew pozorom zadanie to nie było takie łatwe do wykonania. Podopieczni Piazzy przegrali spotkanie 1:3. O udziale w półfinale turnieju zadecydować miał złoty set, który na szczęście wygrali żółto-czarni i tym samym znaleźli się w najlepszej „czwórce” Ligi Mistrzów 2018/2019.

Zenit Sankt Petersburg – PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:20)

Złoty set: 11:15

Zenit Sankt Petersburg: Sergey Antipkin (1), Evgeny Sivozhelez (7), Gyorgy Grozer (27), Oreol Camejo (17), Aleksei Safonov (4), Alexander Volkov (7), Semen Krivitchenko (l) oraz Sergei Cherviakov (5), Pavel Pankov (2), Dmitry Makarenko (1)

PGE Skra Bełchatów: Mariusz Wlazły (13), Karol Kłos (7), Jakub Kochanowski (18), Milan Katić (7), Milad Ebadipour (14), Grzegorz Łomacz (1), Kacper Piechocki (L) oraz Kamil Droszyński, Renee Teppan (2), Artur Szalpuk (6)