Sir Sicoma Monini Perugia udanie zakończyła pierwszy turniej grupy B Ligi Mistrzów. Block Devils bez większych problemów w trzech setach ograli Tours VB. Gospodarze byli bez szans przede wszystkim w pierwszej partii, w której to ulegli do 19. Dwie pozostałe odsłony były już nieco bardziej wyrównane, ale to podopieczni Vitala Heynena nadawali rytm grze i ze spokojem kontrolowali sytuację. Ostatecznie oba sety Perugia wygrała 25:22 i dopisała do swojego konta trzy „oczka”, dzięki którym po pierwszym turnieju plasuje się na drugim miejscu w grupie. Tytułem MVP został wyróżniony Wilfredo Leon. Przyjmujący reprezentacji Polski uzbierał 17 punktów – 12 atakiem, cztery zagrywką oraz jeden blokiem.

Sir Sicoma Monini Perugia – Tours VB 3:0 (25:19, 25:22, 25:22)

Perugia: Fabio Ricci (7), Dragan Travica (2), Wilfredo Leon (17), Sebastian Sole (7), Aleksandar Atanasijević (11), Oleg Płotnicki (13), Massimo Colaci (L) oraz Sharone Vernon-Evans, Thijs Ter Horst (1), David Sossenheimer, Jan Zimmermann

Tours: Zouheir El Graoui (11), Leonardo Nascimento (6), Nathan Wounembaina (7), Petrus De Oliveira (7), Zeljko Corić (2), Artur Udrys (9), Nicolas Rossard (L) oraz Pablo Natan Ventura (2), Pierre Toledo