Zwycięstwem z Ligą Mistrzów żegnają się siatkarze Knacka Roeselare, którzy w swoim ostatnim meczu fazy grupowej ograli na własnym terenie United Volleys Frankfurt. Gospodarze przez większość czasu nadawali rytm grze i wyraźnie przeważali na boisku. Przyjezdni okazali się co prawda lepsi w trzeciej odsłonie, lecz w pozostałych nie potrafili już nawiązać równej walki. Belgowie zwyciężyli więc 3:1 i zakończyli swój udział w tegorocznej edycji Champions League z sześcioma punktami na koncie. Taki dorobek pozwolił im uplasować się na trzeciej pozycji w grupie A. O dwa “oczka” mniej uzbierał zespół z Frankfurtu, który zajął ostatnie, czwarte miejsce.

Knack Roeselare – United Volleys Frankfurt 3:1 (25:22, 25:15, 22:25, 25:15)

Składy zespołów:

Knack: Brett James Walsh (5), Hendrik Tuerlinckx (13), Pieter Coolman (9), Matthijs Verhanneman (22), Arno Van De Velde (10), Ruben Van Hirtum (6), Stijn Dejonckheere (L) oraz Mathijs Desmet (1), Sander Depovere, Lou Kindt (4)

United Volleys: Maksim Bucujlević (1), Andreas-Dimitrios Fragkos (13), Helmut Georg Escher (11), Lucas Van Berkel (4), Milija Mrdak (5), Sebastian Schwarz (8), Julian Zenger (L) oraz Tanner Syftestad (9), Paul Henning (2), Vasileios Kostopoulos, Adam Kocian (1)

fot: CEV