Na ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle udali się do Włoch, by zmierzyć się z tamtejszym zespołem Cucine Lube Civitanova. Siatkarze z Opolszczyzny postawili rywalom twarde warunki i zwyciężyli w pięknym stylu 3:1.

Mecz rozpoczął się od świetnej gry kędzierzynian, którzy szybko wypracowali sobie pięciopunktową przewagę (6:1). Niestety przyjezdni nie mogli długo nacieszyć się prowadzeniem, gdyż ich rywale doprowadzili do remisu już przy stanie 8:8. Gospodarze poszli za ciosem po odrobieniu strat i długo prowadzili w środkowej części partii (15:12, 19:17). Dzięki niezwykle mocnym serwisom i fenomenalnej grze blok-obrona polski zespół zdołał doprowadzić do stanu równowagi w samej końcówce seta (19:19), a następnie zwyciężyć w premierowej odsłonie 25:23.

W drugą partię bardzo dobrze weszli gospodarze, którzy przede wszystkim za sprawą swojej świetnej dyspozycji w polu serwisowym wyszli w końcówce nawet na ośmiopunktowe prowadzenie (21:13), kończąc set numer dwa na swoją korzyść przy stanie 25:14.

Pomimo niepowodzenia w poprzedniej odsłonie kędzierzynianie wyszli na boisko bardzo zmotywowani w secie trzecim. Od stanu 6:4 siatkarze z Opolszczyzny popisali się dwoma świetnymi blokami na przyjmującym Lube – Yoandym Lealu, który po chwili został zmieniony przez Marlona Yanta. Ucieszeni skutecznością w bloku zawodnicy ZAKSY poszli za ciosem i utrzymali swoją przewagę, nie oddając prowadzenia rywalom do samego końca tej partii.

Odsłona numer cztery podobnie jak cały mecz stała na bardzo wysokim poziomie, jej wynik wahał się do stanu po 17. Od tego momentu kędzierzynianie byli niezwykle skuteczni na zagrywce jak i w kontrataku, dzięki czemu wypracowali sobie kilkupunktową przewagę ostatecznie zwyciężając w tym secie 25:21 i w całym spotkaniu 3:1.

Cucine Lube Civitanova – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 25:14, 21:25, 21:25)

MVP spotkania – Kamil Semeniuk.

Cucine Lube Civitanova: Osmany Juantorena (14), Yoandy Leal (13), Kamil Rychlicki (17), Robertlandy Simon (14), Luciano De Cecco (1), Simone Anzani (4), Fabio Balaso (L) oraz Jiri Kovar, Jan Hadrava, Marlon Yant (3), Jacopo Larizza, Enrico Diamantini (1), Marco Falaschi, Andrea Marchisio (L)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek (15), Aleksander Śliwka (17), Jakub Kochanowski (11), David Smith (5), Kamil Semeniuk (21), Banjamin Toniutti (3), Paweł Zatorski (L) oraz Bartłomiej Kluth, Krzysztof Rejno, Mateusz Zawalski, Adrian Staszewski, Dominik Depowski, Rafał Prokopczuk, Korneliusz Banach (L)

źródło: cev.eu / oprac.własne